Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2010/2011 > Seniorzy > Ekstraklasa
Wisła pokonała uczestnika Ligi Europejskiej2011-02-12 18:48:00

Wisła Kraków pokonała 3-1 w pierwszym meczu na zgrupowaniu w Turcji BATE Borysów, które już za pięć dni zagra w Lidze Europejskiej z Paris Saint-Germain. Wiślacy zdobyli pierwsze gole w roku.

Wisła Kraków – BATE Borysów 3-1 (2-0)

1-0 Małecki 41
2-0 Małecki 43
3-0 Sobolewski 66
3-1 Rudik 90+2

Wisła: Pareiko – Cikos (60 Łobodziński), Chavez, Bunoza, Paljić – Sobolewski, Siwakow (72 Garguła), Melikson(72 Rios) – Małecki (82 Boukhari), Genkow (60 Żurawski), Kirm (46 Jirsak).
BATE Borysów: Hutar – Jurewicz, Szitow (46 Lichtarowicz), Simić, Bordaczew – Bressan, Olechnowicz, Wołodko, Skawysz – Rodionow (77 Pawłow), Nechajczyk (70 Gordejczuk).
Żółte kartki: Jirsak, Małecki, Paljić – Olechnowicz, Skawysz. Czerwona kartka: Rodionow

Na bramki podopieczni trenera Maaskanta czekali dosyć długo, ale jak już trafili do bramki rywali, to zdobyli dwie w ciągu dwóch minut. W 41. minucie Cwetan Genkow zagrał do Patryka Małeckiego, który nie dał szans golkiperowi BATE i umieścił piłkę w siatce. Zaledwie 120 sekund później Małecki ponownie wpisał się na listę strzelców. Andraż Kirm pobiegł lewą stroną boiska, odegrał w pole karne, Genkov przepuścił futbolówkę, do której dopadł Małecki i posłał ją znowu do bramki.

W 66. minucie Biała Gwiazda przeprowadziła kolejną akcję, zakończoną celnym strzałem. Akcję zaczął Michaił Siwakow w środku pola, który podał piłkę do Radosława Sobolewskiego. Ten rozegrał klepkę z Maorem Meliksonem, dzięki której wyszedł na sam na sam z Hutarem, położył go i niemal wjechał z futbolówką do pustej bramki.

Ładny wynik nieco popsuł w ostatniej akcji spotkania Rudik, który wyszedł sam na sam z Siergiejem Pareiko. Estoński bramkarz obronił jego strzał, ale przy dobitce nie miał już szans.

BATE Borysów to siedmiokrotny mistrz swojego kraju, który od 2006 roku nieprzerwanie zdobywa to trofeum. W sezonie 2008/09 drużyna była jedną z największych sensacji europejskich pucharów – udało jej się awansować do fazy grupowej Ligi Mistrzów. W dwóch kolejnych sezonach BATE kwalifikowało się do fazy grupowej Ligi Europejskiej.