Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2010/2011 > Seniorzy > Ekstraklasa
Jeden Gol, a punktów w Bełchatowie wiele2010-09-11 19:11:00 ASInfo

Piłkarze GKS-u Bełchatów pokonali w meczu 5. kolejki polskiej Ekstraklasy drużynę Lechii Gdańsk w stosunku 1:0 (0:0). Bramkę na wagę trzech punktów strzelił Janusz Gol.

PGE GKS Bełchatów - Lechia Gdańsk 1-0 (0-0)

1-0 Gol 72
Sędziował Mirosław Górecki. Żółte kartki: Tomasz Wróbel (PGE GKS Bełchatów) - Piotr Wiśniewski, Łukasz Surma, Krzysztof Bąk.
PGE GKS Bełchatów: Sapela - Popek, Lacić, Drzymont, Tanevski - Małkowski, Poźniak (46 Nowak), Baran, Gol, Wróbel (68 Vinicius) - Żewłakow (80 Bocian)
Lechia Gdańsk: Kapsa - Deleu, Bąk, Wołąkiewicz, Andriuskevicius - Surma, Nowak, Traore - Wiśniewski (67 Bajić), Lukjanovs, Buzała (83 Dawidowski)

Spotkanie było niezwykle wyrównane i tylko umiejętności pojedynczych graczy mogły przesądzić o rezultacie. Pierwsza połowa była bardzo senna, a sytuacji podbramkowych mieliśmy jak na lekarstwo. Zawodnicy Tomasza Kafarskiego zaprezentowali się nieco lepiej, od początku meczu starając się zaskoczyć rywali.

W drugiej połowie do głosu doszli gospodarze, choć nie stworzyli zbyt dużej liczby akcji ofensywnych. W 72. minucie popisowy rajd w wykonaniu Janusza Gola i strzał godny piłkarza Ekstraklasy dał prowadzenie bełchatowianom, którego nie wypuścili już do 90. minuty. Kilka minut później w polu karnym faulowany był Paweł Buzała, jednak pan Mirosław Górecki nie zareagował. Mecz zakończył się zatem minimalną wygraną GKS-u.

Bohater meczu: Janusz Gol - pomocnik GKS-u strzelił bramkę, która dała zwycięstwo jego drużynie.