Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > 2009/2010 > Małopolska > Seniorzy > C klasa (Kraków I)

Zespół Francesco z Olszanicy, prowadzony przez trenera Jacka Bułkę, zapewnił sobie awans do B klasy.

Pozowianka II Pozowice - Francesco Olszanica 1-2 (0-2)

0-2 Marcin Szopa 35
1-2 ??? 74

Sędziował Rafał Gruszecki. Mecz odbył się 27.06.2010.
OLSZANICA: Bartłomiej Bulka - Wojciech Kędziora, Michał Waligóra, Michał Nędzka, Szczepan Proksa - Andrzej Zalewski (89 Mateusz Hejmej), Tomasz Zwoliński, Marcin Grad (87 Bartosz Mucha), Tomasz Mucha (56 Piotr Korzeniak) - Marcin Szopa, Dawid Grad.

Drużyna z Olszanica od początku wyraźnie przeważała. Swą dominację udokumentowała w 11. minucie po przepięknym, mierzonym strzale Marcina Grada w samo "okienko", bramkarz nie miał szans na skuteczną interwencję. Na prawej stronie świetnie spisywał się Tomasz Mucha, przeprowadzając groźne rajdy kończone centrami w pole karne. Po jednej z tych akcji, w 35. minucie, piłkę przejął Marcin Szopa, zwiódł obrońców i w sytuacji "sam na sam" wpakował futbolówkę obok bramkarza do bramki. Do przerwy 2-0 dla Francesco.

Druga część meczu również przebiegała pod dyktando gości. Raz za razem dochodzili oni do sytuacji, po których powinna paść bramka, lecz zabrakło zimnej krwi oraz szczęścia. Gra układała się znakomicie dla graczy z Olszanicy aż do momentu, gdy w 70. minucie sędzia pokazał żółty kartonik bramkarzowi gości za grę na czas. Ta sytuacja wprowadziła zdenerwowanie w szeregach zawodników przyjezdnych i niebawem, w 74. minucie, gospodarze wykorzystali błąd defensywy rywali i mogli cieszyć się z kontaktowej bramki. Pozowianka zaczęła grać bardziej agresywnie i kilka razy postraszyła lidera strzałami na bramkę. W 83. minucie, po jednej z kontr, Olszanica miała dogodną okazję do uspokojenia wyniku, ale nie wykorzystała stuprocentowej sytuacji.

W 85. minucie jeden z zawodników gości został sfaulowany, kapitan Olszanicy domagał się żółtej kartki dla faulującego, po czym... sam ją zobaczył. Goście grali w końcówce nerwowo, ale zdołali utrzymać wynik, który - przy remisie rywalizującej z nimi o 1. miejsce w tabeli Sparty - dał im awans do B klasy.