Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > 2009/2010 > Małopolska > Seniorzy > A klasa (Podhale)

Bystry Nowe Bystre – Sokolica Krościenko 3-4 (2-2)

2-2 Orkisz 45
2-3 Orkisz 45
3-3 Malacina 50
3-4 K. Zając 66
Sędziował Bogusław Babicz (Zauczne). Żółte kartki: A. Żołnierczyk – Zachwieja, Kasprzyk, Wojtyczka.
BYSTRY:
Graca – Mitoraj (55 M. Żołnierczyk), Prokop (70 Malczewski), W. Staszel, Słodyczka, Z. Staszel, Jaszewski, A. Żołnierczyk, Malacina (69 Potrząsaj), Dudziak, Salamon.
SOKOLICA: T. Zając – Kasprzyk, Topolski (46 Błażusiak), Bobak, Waksmundzki, Orkisz (75 Czerwiec), K. Zając, Wojtyczka, Czubiak, Zachwieja, Kudas (60 Kowalczyk).

W pierwszych trzech kwadransach  przeważali gospodarze, po przerwie zespołem lepszym była Sokolica. Po 20 minutach nikt nie postawiłby na gości. Przegrywali 0-2 i sprawiali wrażenie zagubionych. Oba gole stracili po strzałach z dystansu.  W tym momencie gospodarze zapewne poczuli się już zwycięzcami. Wystarczył moment nieuwagi w ostatnich 5 minutach przed przerwą i piłkarze z Krościenka dwa razy skarcili rywala. Najpierw Wojtyczka wykorzystał dokładne dośrodkowanie, a chwilę później  kapitalnie zachował się w polu karnym Orkisz, doprowadzając do wyrównania.
Po zmianie stron gospodarze jeszcze raz się zerwali do ataku i w 50 minucie objęli prowadzenie. Piłka kilka razy odbijała się od nóg obrońców Sokolicy, aż wreszcie trafiła na 16 metr do Malaciny, a ten posłał ją do siatki. 16 minut później goście świetnie wykonali rzut wolny i piłka zatrzepotała w siatce. Kiedy już się wydawało, że spotkanie zakończy się podziałem punktów, bramkarz Bystrego minął się z piłką i Wojtyczka utonął w objęciach kolegów.
- W drugiej połowie byli lepsi. My opadliśmy z sił – krótko skomentował prezes Bystrego, Stanisław Staszel.