Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Seniorzy > A klasa (Kraków III)

Radziszowianka Radziszów - Tęcza Piekary 3-3 (2-1)

2-3 Żyła
3-3 ???
TĘCZA:
Z. Ludwikowski - Kina, Nogieć, Jasiołek, Kopijka (Karaś) - Królik (M. Ludwikowski), A. Ludwikowski, Żyła, S. Steczko (Karcz), Kozioł - Michalczyk.

W pierwszej połowie gospodarze zdobyli jako pierwsi bramkę, po tym jak do dośrodkowania z rzutu rożnego wykończył prawoskrzydłowy Radziszowianki. Do remisu doprowadził Michalczyk. W zamieszaniu pod bramką miejscowych napastnik Tęczy zachował się najlepiej i głową przelobował bramkarza. W 45. minucie miejscowi znów objęli prowadzenie - po strzale z woleja.

Po wznowieniu gry w II połowie wynik 2-1 utrzymywał się bardzo długo. W międzyczasie Kopijka nie zdołał wykorzystać rzutu karnego, a zawodnik Radziszowianki musiał opuścić plac gry z powodu dwóch żółtych kartek. W końcowych minutach meczu Żyła dwukrotnie zdobył bramkę w takich samych okolicznościach. Po uderzeniu z dystansu bramkarz odbijał piłkę przed siebie, a Żyła skutecznie dobijał. Swego drugiego gola zdobył już w doliczonym czasie i wydawało się, że Tęcza wywiezie z Radziszowa 3 punkty. Grający w dziesiątkę gospodarze zdążyli jednak jeszcze zremisować! W 90+3. minucie po centrze z wolnego do siatki trafił stoper miejscowych.