Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Seniorzy > A klasa (Kraków III)
Juniorzy Garbarni nastrzelali Liszczance2012-03-04 16:49:00

Ostre strzelanie zafundowali seniorom A-klasowej Liszczanki juniorzy starsi Garbarni, aplikując im aż 5 goli.

GARBARNIA Kraków (JS) - LISZCZANKA Liszki 5-0 (3-0)

I poło
wa: Bruzda - Rojek, Kopeć, Wlazło, Krajewski - Wilk, Stolarski, J. Barabasz, Kulanica - Homoncik, Marut.
II połowa: Bruzda - Englert, Solak, Mucha, J. Zygmunt - Kaczor, Talkowski, Spyrka, Mirończuk - Ząbczyk, Marut (Homoncik).

Mecz rozgrywany na sztucznej murawie Nadwiślanu w słoneczne, aczkolwiek chłodne niedzielne przedpołudnie toczył się w szybkim tempie.

W 6. minucie Bartek Bruzda obronił strzał rywala w sytuacji sam na sam, piłka po jego interwencji odbiła się jeszcze od poprzeczki. W 10. minucie Mateusz Stolarski sprytnym strzałem z wolnego z około 25 metrów z boku boiska omal nie pokonał Dawida Tabaka, który z konieczności (brak bramkarza w ekipie z Liszek) bronił "świątyni" rywali. Tabak to junior młodszy Garbarni, a przyznać trzeba, że żadna z puszczonych bramek nie obciąża jego konta. We wspomnianej sytuacji obronił strzał "Stolara", także z pomocą poprzeczki.

W 30. minucie po dośrodkowaniu z narożnika boiska Michała Homoncika piłkę do bramki skierował Damian Kulanica. Drugi gol to kapitalne uderzenie Stolarskiego z woleja, lewą nogą i zza pola karnego, piłka wpadła do bramki tuż przy słupku. Dwie minuty później ponownie "Stolar" popisał się technicznym uderzeniem zza pola karnego i wrzucił piłkę bramkarzowi "za kołnierz", w środek bramki.

3-0 do przerwy na dobre ustawiło przebieg meczu i mimo że Liszczanka próbowała zdobyć gola, przeprowadzając kilka akcji, to jednak były one rozbijane przez Garbarzy w strefie obronnej. Czwartego gola na raty zdobył Arkadiusz Spyrka, bowiem jego pierwszy strzał obronił Tabak, ale pomocnik Młodych Lwów sprytnie odzyskał jeszcze piłkę w tej akcji. W 70. minucie wynik spotkania ustalił Homoncik po dośrodkowaniu Piotra Englerta.

Wysokie zwycięstwo Brązowych było jak najbardziej zasłużone. Liszczanka mogła w końcówce zdobyć honorowego gola, ale w dobrej sytuacji nad poprzeczką uderzył Dariusz Wojciechowski, niegdyś piłkarz Garbarni. Zresztą w zespole prowadzonym przez trenera Pawła Woźniaka występują także inni byli zawodnicy z Ludwinowa: Łukasz Krawiec, Kamil Irzyk i Michał Lelek.