Strona główna > Sporty zimowe > Biathlon
Polskie biathlonistki tuż za podium
11.12.2011 21:19 -

Sztafeta biathlonistek zajęła czwarte miejsce podczas zawodów o Puchar Świata w Hochfilzen (Austria). Zwyciężyły Norweżki przed Francuzkami i Rosjankami.

więcej »
PŚ w biathlonie: Polki w drugiej dziesiątce
10.12.2011 14:51 -

Krystyna Pałka nie obroniła 11. lokaty w biegu na dochodzenie podczas biathlonowych zawodów o Puchar Świata w Hochfilzen (Austria). Polka spudłowała aż pięć razy i spadła o 6 pozycji. Wyprzedziła ją druga nasza zawodniczka - Agnieszka Cyl (2 "pudła"), awansując z 19. na 16. miejsce.

więcej »
Biathlonowy PŚ: Sikora dobrze strzelał, ale słabo pobiegł
30.11.2011 19:35 - AnGo

Francuz Martin Fourcade wygrał w Oestersund inauguracyjne zawody biathlonowego Pucharu Świata - bieg indywidualny na 20 km. Zwycięstwo było bezapelacyjne, a świadczy o nim blisko 2-minutowa przewaga nad drugim Czechem Michalem Slesingrem i trzecim Niemcem Simonem Schempem.

więcej »
Nowi trenerzy biathlonowej kadry
28.04.2011 07:08 -

Adam Kołodziejczyk został głównym trenerem reprezentacji Polski w biathlonie. Andrzej Koziński będzie pomagał mu w prowadzeniu kadry kobiet, a Nikołaj Panitkin  mężczyzn. Wyboru dokonał zarząd Polskiego Związku Biathlonu na środkowym posiedzeniu.

więcej »
Pływaczyk i Cyl biathlonowymi mistrzami Polski
22.03.2011 16:22 -
więcej »
Puchar dla żelaznego Boe
20.03.2011 23:03 -

Finka Kaisa Maekaeraeinen i Norweg Tarjei Boe triumfowali w biathlonowym Pucharze Świata. Norweg zyskał tytuł "Ironmana", gdyż w tym sezonie nie opuścił ani jednego biegu indywidualnego bądź sztafetowego!!!

więcej »
Neuner poddała się
19.03.2011 16:41 -

Niemka Magdalena Neuner miała tylko 22 punkty straty do liderki PŚ w biathlonie, Finki Kaisy Maekaeraeinen, ale nie wystartowała dziś w biegu pościgowym w Oslo. Zabraknie jej także na starcie jutro, w biegu masowym. - Ona jest pod koniec sezonu na skraju wyczerpania fizycznego - wyjaśnił Uwe Müssiggan, trener ekipy niemieckiej.

więcej »
Sprinterka Neuner
17.03.2011 13:04 -

Bohaterka niedawno zakończonych biathlonowych mistrzostw świata - Niemka Magdalena Neuner (3 złote i dwa srebrne medale) wygrała dziś w Oslo sprint o Puchar Świata.

więcej »
Sikora nie chce tak kończyć kariery
16.03.2011 07:14 -

Tomasz Sikora pojawił się w szpitalu w Katowicach, gdzie miał dowiedzieć się szczegółów na temat swego zdrowia na podstawie przeprowadzonych wcześniej badań. Wygląda na to, że najlepszy polski biathlonista nie będzie musiał kończyć kariery!

więcej »
Biathlonowe MŚ: Niesamowita Neuner
13.03.2011 12:28 -

Na zakończenie biathlonowych mistrzostw świata w rosyjskim w Chanty-Mansijsku rywalizowały panie w sztafecie 4X6 km. Po znakomitym biegu Magdaleny Neuner wygrały Niemki, które wyprzedziły drużyny Ukrainy i Francji.