Strona główna > Sporty zimowe > Biathlon
Polskie biathlonistki tuż za podium2011-12-11 21:19:00

Sztafeta biathlonistek zajęła czwarte miejsce podczas zawodów o Puchar Świata w Hochfilzen (Austria). Zwyciężyły Norweżki przed Francuzkami i Rosjankami.

Podium było poza zasięgiem Polek, do Rosjanek straciły prawie minutę. Czwarta lokata była z kolei bezdyskusyjna, nad Białorusinkami biało-czerwone miały prawie 40 sekund przewagi, a nad szóstymi Niemkami ponad 50.

Polki zaczęły znakomicie, po pierwszej zmianie, dzięki Krystynie Pałce (0 rund karnych) były drugie, o 6 sekund za Francuzkami. Na drugiej zmianie Weronika Nowakowska-Ziemniak pobiegła aż 4 razy rundę karną i nasz zespół spadł na 6. miejsce. Monika Hojnisz i Agnieszka Cyl strzelały bez pudła, co dało awans na 4. pozycję!

4x6 km kobiet:

1. Norwegia (Fanny Horn, Elise Ringen, Synnoeve Solemdal, Tora Berger) 1:07.13.3 )10 rund karnych)
2. Francja +13.6 (3)
3. Rosja +29.4 (6)
4. Polska (Krystyna Pałka, Weronika Nowakowska-Ziemniak, Monika Hojnisz, Agnieszka Cyl) +1:28.2 (4)
5. Białoruś +2:07.5 (8)
6. Niemcy +2:21.9 (13)

Sztafetę męską wygrała Norwegia, Polacy (Szczurek, Bril, Sikora, Pływaczyk) zostali zdublowani i nie zostali sklasyfikowani.