Strona główna > Piłka nożna > Ligi zagraniczne > Wiadomości ligi zagraniczne
Barcelona w półfinale Pucharu Króla2012-01-26 06:43:00

Rewanżowy meczu ćwierćfinałowy Pucharu Króla pomiędzy Barceloną i Realem Madryt przyniósł wiele emocji, a sprawa awansu była do końca otwarta. Pierwsza potyczka zakończyła się wygraną "Barcy" 2-1, a na Camp Nou kataloński zespół prowadził do przerwy 2-0. Wydawało się, że jest już po meczu, a tymczasem "Królewscy" strzelili dwa gole w ciągu czterech minut i wrócili do gry.

FC Barcelona - Real Madryt 2-2 (2-0)

1-0 Pedro 43

2-0 Alves 45+3

2-1 Ronaldo 68

2-2 Benzema 72

BARCELONA: Jose Manuel Pinto - Daniel Alves, Gerard Pique, Carles Puyol, Eric Abidal, Xavi Hernandez, Sergio Busquets, Andres Iniesta (30 Pedro Rodriguez), Lionel Messi, Cesc Fabregas (70 Thiago Alcantara), Alexis Sanchez.

REAL: Iker Casillas - Alvaro Arbeloa, Pepe, Sergio Ramos, Fabio Coentrao, Lassana Diarra (58 Esteban Granero), Xabi Alonso, Mesut Ozil, Kaka (61 Jose Maria Callejon), Cristiano Ronaldo, Gonzalo Higuain (61 Karim Benzema).

W walce o finał Barcelona zagra ze zwycięzcą z pary Valencia - Levante. W pierwszym meczu Valencia wygrała 2-1, rewnż w czwartkowy wieczór.

W pozostałych ćwierćfinałach:

Real Mallorca - Athletic Bilbao 0-1. Pierwszy mecz 2-0 dla Athletico i jego awans.

Mirandes - Espanyol Barcelona 2-1. Pierwszy mecz 3-2 dla Espanyolu, awans III-ligowców.