Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Młodzicy
SP 2 Chełmek zamiast Sandecji w finale Turnieju Wielgusa2012-09-20 16:11:00

W ogólnopolskim finale XVII edycji Turnieju im. Marka Wielgusa, jaki w dniach 21-23 września odbędzie się we Wrocławiu, Małopolskę reprezentować będą UKS Meritus Brody (dziewczęta) i Szkoła Podstawowa nr 2 w Chełmku (chłopcy).

Zespół z Chełmka zastąpi w turnieju, będącym nieoficjalnymi mistrzostwami Polski 11-latków, triumfatora finału wojewódzkiego - MUKS Sandecję Nowy Sącz. Sądeczanie, jak się okazało, nie spełniają wymogów regulaminowych, gdyż 9 z 16 zgłoszonych zawodników występuje na co dzień w Małopolskiej Lidze Młodzików w klubowych barwach Sandecji.

Drugie miejsce w małopolskim finale zajął UKS Niebiesko-Biali Tarnów, ale i ten zespół nie mógł pojechać do Wrocławia, gdyż jest oparty na zawodnikach Unii.

W tej sytuacji wybór padł na drużynę Szkoły Podstawowej nr 2 w Chełmku, która w wojewódzkich eliminacjach uplasowała się na 3. pozycji.

Kto może brać udział w Turnieju im. Wielgusa (wyciąg z Regulaminu)

Par. 3
Pkt 7. W trakcie obecnej edycji turnieju (1 kwietnia – 30 września 2012) zawodnik może reprezentować wyłącznie jeden zespół (UKS lub Szkoła Podstawowa). W przypadku zmiany przez zawodnika zespołu w trakcie jednej edycji turnieju następuje automatyczne wykluczenie z rozgrywek zawodnika i zespołu, w którym zawodnik po raz drugi wystąpił lub został wpisany na listę.
Pkt 8. Zawodnicy trenujący w klubach sportowych mogą wziąć udział w turnieju będąc reprezentantami szkoły. Nie mogą natomiast reprezentować uczniowskich klubów sportowych.
Pkt 9. Reprezentacja szkoły składa się tylko z uczniów danej szkoły.