Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Juniorzy młodsi > Małopolska Liga JM
SMS w ósemce najlepszych zespołów w Polsce (FILM)2013-06-09 08:00:00

Uczniowie Gimnazjum Szkoły Mistrzostwa Sportowego (Społeczne Gimnazjum Sportowe) zajęli 8. miejsce w Coca Cola CUP 2013. Finał turnieju odbył się w sobotę na krakowskim Rynku Głównym.


W XV edycji turnieju wzięło udział 3495 drużyn chłopców i dziewcząt. W finale Coca-Cola Cup w stolicy Małopolski zagrały najlepsze 32 zespoły. 


Mecz o 7. miejsce:

SMS Kraków - Gimnazjum nr 38 Wrocław 4-5

Gole dla SMS: Kiebzak, Wiechecki, Kołton, Żmuda


Skład drużyny SMS: Adam Wilk (97, Cracovia), Adrian Żmuda (98, SMS), Sebastian Dyląg (97, SMS), Igor Wiechecki (97, Cracovia), Maciej Zięcik (97, Iskra Krzęcin), Marcin Kołton (99, Wisła Kraków), Michał Wiśniewski (99, Cracovia), Jakub Ptak (98, Prądniczanka Kraków), Szymon Kiebzak (97, Cracovia), Filip Kowalski (98, Wisła Kraków).

Trener: Wojciech Klich.


- Nasz mecz o siódme miejsce w turnieju z drużyną z Wrocławia stał na bardzo dobrym poziomie. Przez kibiców na trybunach okrzyknięty został najlepszym spotkaniem całego turnieju - powiedział Piotr Kocąb, wicedyrektor SMS ds. sportowych.


- Znalezienie się w ósemce najlepszych zespołów w Polsce, to dla naszych chłopców bardzo duży sukces - dodał trener Wojciech Klich.

 

- Spotkaliśmy się z wypowiedziami tak kibiców, jak i organizatorów, że mecz SMS-u był na tak wysokim poziomie piłkarskim i dostarczył tylu emocji, że powinien być finałem całego Coca Cola Cup - mówili po meczu rodzice uczniów.


- Decydującą bramkę straciliśmy w ostatniej sekundzie. Zabrakło nam nieco szczęścia. Mojej drużynie należą się wielkie brawa za grę oraz postawę w całym turnieju - podsumował trener Wojciech Klich.


STATYSTYKI 

W Coca Cola Cup 2013 drużyna SMS-u rozegrała 19 meczów, w których strzeliła 77 bramek, tracąc 35.


Rozgrywki lokalne 

I runda: 3 mecze (26:2)

II runda: 3 mecze (17:2)

III runda: 1 mecz (4:2)


Rozgrywki wojewódzkie

Faza grupowa: 3 mecze (7:4) 

Faza pucharowa: 3 mecze (8:4)


Rozgrywki krajowe

Faza grupowa: 3 mecze (8:8)

Faza pucharowa: 2 mecze (3:8)

Mecz o 7. miejsce (4:5)


Do rywalizacji w wielkim finale Coca-Cola Cup 2013 przystąpiły najlepsze w Polsce piłkarskie drużyny dziewcząt i chłopców. Grano na specjalnie na tę okazję zbudowanym boisku z naturalną trawą. W rozgrywkach wzięło udział blisko 40.000 młodych adeptów piłki nożnej z całego kraju. Po fazie regionalnej i etapie finałów wojewódzkich w walce o nagrodę główną pozostały po dwa najlepsze zespoły z każdego regionu. Wszystkie drużyny prezentowały wysoki poziom, dlatego podczas sobotniej imprezy było bardzo dużo emocji.


Do rywalizacji w finale przystąpiły zespoły:

- w kategorii chłopców: Gimnazjum nr 4 w Zielonej Górze, Gimnazjum nr 38 we Wrocławiu, Publiczne Gimnazjum nr 4 w Białej Podlaskiej, Społeczne Gimnazjum Sportowe w Krakowie, Publiczne Gimnazjum w Małogoszczu, Publiczne Gimnazjum nr 36 w Łodzi, Gimnazjum nr 2 w Stalowej Woli, Gimnazjum nr 48 w Warszawie, Zespół Szkół nr 1 w Redzie, Gimnazjum nr 27 w Szczecinie, Publiczne Gimnazjum nr 15 w Białymstoku, Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego w Poznaniu, Gimnazjum Sportowe w Gliwicach, Gimnazjum nr 2 w Działdowie, Publiczne Gimnazjum nr 3 w Brzegu i Gimnazjum nr 57 w Bydgoszczy;

- w kategorii dziewcząt: Gimnazjum Sportowe nr 2 w Gorzowie Wielkopolskim, Gimnazjum nr 1 w Boguszowie-Gorcach, Gimnazjum nr 16 w Lublinie, ZSG nr 3 w Jelnej, Gimnazjum w Daleszycach, Gimnazjum w Parzęczewie, Gimnazjum w Pysznicy, Gimnazjum nr 48 w Warszawie, Gimnazjum w Luzinie, Gimnazjum Sportowe w Szczecinie, Zespół Szkół w Brańsku, Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Koninie, Gimnazjum nr 3 w Częstochowie, Gimnazjum w Olsztynku, Gimnazjum nr 2 w Nysie i Niepubliczne Gimnazjum w Gołkowie.


W finale turnieju chłopców: Gimnazjum Sportowe Gliwice - Publiczne Gimnazjum nr 4 Biała Podlaska 2-1

W finale turnieju dziewcząt: Gimnazjum Sportowe nr 2 Gorzów Wielkopolski - Gimnazjum nr 48 Warszawa 4-1

Zwycięzcy pojadą w lipcu na obóz treningowy Juventusu Turyn.


Turniej Coca-Cola Cup jest przewidziany dla uczniów szkół gimnazjalnych, każdą szkołę może reprezentować jedna, 10-osobowa drużyna. Oprócz zawodników podstawowego rocznika 1997 musi się w niej znaleźć minimum trzech z rocznika 1998 i dwóch z rocznika 1999. Mecze rozgrywane są w składach 6-osobowych, pięciu graczy w polu i bramkarz. Gra się na boiskach o wymiarach 24-32 x 44-56 m, bramki 2 x 5 m, czas gry 2 x 10 minut.


Finał Coca-Cola Cup 2013 to nie tylko rozgrywki piłkarskie. W tym roku było to prawdziwe święto sportu. Zgodnie z hasłem tegorocznej edycji turnieju "Bądź aktywny, dołącz do gry", do wspólnej zabawy zaproszono wszystkich – gimnazjalistów, ich przyjaciół i rodziny. W Strefie Aktywnego Życia na każdego czekało wiele atrakcji – od spotkania z najlepszym polskim piłkarzem i ambasadorem Coca-Cola Cup, Robertem Lewandowskim, aż po konkurs, w którym można było wygrać wyjazd do Turynu ze zwycięzcami rozgrywek.


W Strefie Ambasadora można było nauczyć się zagrań piłkarskich, prezentowanych przez Roberta Lewandowskiego. Dodatkowo w Strefie Aktywnego Życia można było m.in. porozmawiać z ekspertami Polskiego Towarzystwa Dietetycznego, zagrać w siatko-nogę, rozegrać miniturniej w piłkarzyki, sprawdzić jak spalić kalorie pochodzące ze swoich ulubionych przysmaków czy skorzystać ze specjalnej maszyny, która zamienia wykonaną aktywność fizyczną w energię, jednocześnie ładując swój telefon komórkowy. 

Nie zabrakło też konkursów i możliwości dowiedzenia się wszystkiego o prawidłowym nawadnianiu organizmu od mistrza olimpijskiego Roberta Korzeniowskiego.


Piotr Czajowski (SMS), st


Zobacz film z meczu SMS-u z Gimnazjum 38 Wrocław (autor: SMS Kraków)


10.jpg
11.jpg
12.jpg
13.jpg
14.jpg
15.jpg
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
7.jpg
8.jpg
9.jpg
16.jpg
17.jpg
18.jpg


WIADOMOŚCI

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty