Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Seniorzy > A klasa (Kraków I)

Płomień Jerzmanowice - Pogoń Miechów 1-6 (0-1)

1-5 ??? 79
1-6 Oleksy 86
POGOŃ:
Massalski - K. Dąbrowski, Orlewicz, Kijowski, Czekaj, K. Dudek, B. Piwowarski, G. Dąbrowski, Makowski (60 Białko), Górski, Oleksy.

Pogoń była zdecydowanie lepszym zespołem i gdyby wykorzystała wszystkie sytuacje, to wynik byłby dwucyfrowy. Goście chcieli jednak zbyt często "wjechać" do bramki...

Pierwszy gol padł po kwadransie. Górski wrzucił piłkę za obrońców miejscowych, a B. Piwowarski uderzył celnie w "długi" róg. Płomień odpowiedział dwoma niecelnym strzałami, ze strony gości minimalnie spudłował G. Dąbrowski.

Worek z bramkami rozwiązał się w II połowie. Zaraz na początku B. Piwowarski powtórzył swój wyczyn, tyle że podającym był G. Dąbrowski. Niebawem K. Dudek zagrał do boku szesnastki, a Górski huknął pod poprzeczkę. W 70. minucie było już 4-0 dla miechowian, Oleksy uzyskał gola z karnego podyktowanego za faul na nim samym. Gospodarze nie dość, że stracili bramkę, to stracili jeszcze zawodnika (czerwona kartka) i przez 20 minut grali w dziesiątkę.

Wkrótce Pogoń trafiła po raz piąty. B. Piwowarski zgrał w szesnastkę, a Białko uderzył po ziemi i piłka wpadła przy słupku do siatki. Po chwili Płomień zdołał strzelić honorowego gola - z kontry. Wynik ustalił na 4 minuty przed końcem Oleksy, który dostał podanie od G. Dąbrowskiego i strzelił pod poprzeczkę.