Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Seniorzy > A klasa (Kraków I)
Wygrany sparing Pogoni Miechów z V-ligowcem2012-02-16 18:15:00

Piłkarze A-klasowej Pogoni Miechów pokonali w meczu sparingowym V-ligowy Sokół Kocmyrzów 5-1.

Pogoń Miechów - Sokół Kocmyrzów 5-1 (2-0)

POGOŃ:
Szot - T. Piwowarski, Kijowski, Czekaj, Książek (Zieliński), Kozak (Makowski), Gajewski (Guca), S. Dudziński, Majewski (K. Dudek), Owczarski, Górski (Żarnowiecki).

Spotkanie odbyło się w środę o godzinie 19.30 na sztucznym boisku Hutnika w Nowej Hucie.

Pierwszy kwadrans należał do Sokoła, który jednak nie był w stanie sforsować obrony miechowian. W 27. minucie, po pierwszej kontrze, Pogoń zdobyła pierwszą bramkę, a strzelcem był Maciej Owczarski. Od tej pory A-klasowcy nabrali pewności w grze i zaczęli coraz częściej atakować bramkę przeciwnika. Kolejnego gola zdobył Norbert Górski i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2-0.

Po przerwie kocmyrzowianie próbowali odrobić straty, lecz nie byli w stanie skutecznie zakończyć akcji. Szot interweniował kilkakrotnie, raz piłka po strzale odbiła się od poprzeczki i wpadła do jego rąk. W innym przypadku nie dał się pokonać w sytuacji "sam na sam".

Pogoń przycisnęła i strzeliła kolejną bramkę, jej autorem był Maciej Owczarski w 68. minucie. Na 4-0 podwyższył Mateusz Żarnowiecki, a na 5-0 Stanisław Dudziński. Sokół zdołał na zakończenie, w zamieszaniu podbramkowym, zdobyć honorowe trafienie.