Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > 2009/2010 > Małopolska > Seniorzy > A klasa (Brzesko)

Sokół Maszkienice - Korona Niedzieliska 2-3 (1-0)

1-1 Świątek 59 karny
1-2 Szczupał 63
1-3 S. Zachara 78
2-3 Kargul 86
Sędziował: K. Pietras z Brzeska. Żółte kartki - Toboła, Świątek. Czerwona kartka - Słupski (69 faul). Widzów 200.
SOKÓŁ:
Kozub - Kuras, Rogóż, Maciaś (87 K. Dadej), Kubala, M. Węgrzyn, A. Węgrzyn, Kural (61 Kukla), Tomczyk, Kargul.
KORONA: Hanek - D. Zachara, A. Zachara, S. Zachara, K. Zachara (46 Bodura), Pawlik (46 Mól), Świątek, Prokop, Stasiak, Toboła, Szczupał.

W pierwszej połowie optyczną przewagę mieli gospodarze, jednak pierwsze groźne akcje przeprowadzili piłkarze Korony. W 5 min obok słupka uderzał Toboła, natomiast niespełna dziesięć minut później niecelnie przymierzył S. Zachara. Największym zagrożeniem dla bramki Hanka był w tym okresie M. Węgrzyn; w 25 minucie posłał on piłkę nad poprzeczką, a w 34 min strzelił obok słupka. Jedyna do przerwy bramka padła w 41 minucie. Po podaniu Kargula ze środka boiska, Tomczyk minął bramkarza i z 6 metra umieścił piłkę w bramce.
Zmiany dokonane w przerwie znacznie ożywiły poczynania zespołu z Niedzielsk. Na efekt tego nie trzeba było długo czekać i już w 49 minucie tuż obok bramki uderzał Szczupał. Dwie minuty później groźnie strzelił wprawdzie Tomczyk, ale kolejne minuty zdecydowanie należały do gości. W 59 minucie w polu karnym sfaulowany został Toboła, a rzut karny na wyrównującą bramkę zamienił Świątek. Cztery minuty później najlepszy na boisku Szczupał strzałem z 10 metra wyprowadził Koronę na prowadzenie. W 78 min było już 1-3; na listę strzelców wpisał się S. Zachara, po którego strzale z 30 metrów piłka trafiła pod spojenie słupka z poprzeczką. Wynik ustalił w 86 min Kargul główką w "okienko", finalizując wrzutkę Kukli z lewej strony boiska. W samej końcówce doszło jeszcze do dwóch kontrowersyjnych sytuacji. Arbitrer najpierw nie uznał prawidłowo zdobytej głową bramki Kargula po centrze M. Węgrzyna (odgwizdany spalony), chwilę później nie zareagował natomiast na ewidentne zagranie ręką zawodnika gości w polu karnym.