Strona główna > Piłka nożna > Ligi zagraniczne > Serie A
Serie A: Czyste konto i żółta kartka Boruca w debiucie2010-11-07 14:35:00 ASInfo

Artur Boruc zachował czyste konto w swoim debiucie w barwach Fiorentiny we włoskiej Serie A. Zespół polskiego bramkarza w pierwszym niedzielnym meczu 11. kolejki pokonał 1:0 Chievo Werona.

Boruc w składzie Fiorentiny zastąpił kontuzjowanego Sebastiena Frey'a, który dotychczas był pierwszym bramkarzem "Violi". Polski golkiper nie miał w tym spotkaniu zbyt wiele pracy, ale w 90+3. minucie uchronił swój zespół przed stratą gola, znakomicie broniąc strzał głową z najbliższej odległości. Wcześniej, w 87. minucie, Boruc za zbyt wolne wprowadzanie piłki do gry został ukarany żółtą kartką.
Bramkę na wagę zwycięstwa gospodarzy strzelił w 81. minucie Alessio Cerci.

Najciekawszym spotkaniem był pojedynek liderującego Lazio z odwiecznym rywalem - Romą. W derbach Rzymu lepsi okazali się zawodnicy Romy i wygrali zasłużenie 2:0.

W innych meczach nie mieliśmy większych niespodzianek. Po trzy punkty do swojego konta dołożyły zespoły Juventusu, Milanu i Fiorentiny.

W ostatnim spotkaniu Palermo pokonało przed własną publicznością Gonoę 1:0. Jedyną bramkę spotkania strzelił Mauricio Pinilla, którego dokładnym podaniem obsłużył Javier Pastore. W kadrze zespołu gospodarzy zabrakło reprezentanta Polski, Kamila Glika.

Fiorentina - Chievo Werona 1:0 (0:0)