Strona główna > Piłka nożna > Ligi zagraniczne > Serie A
Serie A: Remis Fiorentiny, powrót Mutu2010-10-31 22:46:00 ASInfo

Liderujące tabeli Serie A Lazio Rzym pokonało na wyjeździe Palermo 1:0 w pierwszym niedzielnym meczu 9. kolejki. W składzie gospodarzy zabrakło reprezentanta Polski, Kamila Glika. Jedynego gola w 27. minucie po dokładnie rozegranym stałym fragmencie gry zdobył Andre Dias.

Dzięki tej wygranej klub ze stolicy Włoch umocnił się na czele tabeli i ma cztery punkty przewagi nad zajmującym drugą lokatę Interem Mediolan.

Czwarte zwycięstwo z rzędu odniosło Udinese Calcio, które tym razem rozprawiło się 2:0 z AS Bari.

Trzy punkty do swojego dorobku dopisali też piłkarze Napoli, którzy dzięki trafieniu Ezequiela Lavezziego pokonali 1:0 Brescię Calcio.

W ostatnich minutach spotkania zwycięstwo nad Ceseną zapewniła sobie Sampdoria Genua. Gola na wagę zwycięstwa strzelił Giampaolo Pazzini.

Wygraną 2:0 nad Bologną odnotowało Cagliari, a bezbramkowym remisem zakończył się pojedynek Parmy z Chievo Werona.

W ostanim niedzielnym spotkaniu Catania Calcio bezbramkowo zremisowała z Fiorentiną. W barwach "Violi" nie zagrał Artur Boruc, który musiał zadowolić się rolą rezerwowego. Do składu wrócił natomiast Adrian Mutu, któremu skończył się okres zawieszenia za stosowanie niedozwolonych środków.

Palermo - Lazio Rzym 0:1 (0:1)