Strona główna > Piłka nożna > Ligi zagraniczne > Ligue 1
FRANCJA: Gol Dudki i awans Auxerre2010-11-09 22:42:00 ASInfo

Dariusz Dudka był jednym z bohaterów wtorkowego meczu ćwierćfinałowego Pucharu Ligi Francuskiej, w którym AJ Auxerre pokonało 2:0 AS St. Etienne. Polski obrońca strzelił jedną z bramek.

Pod nieobecność kontuzjowanego Cedrica Hengbarta do podstawowej jedenastki Auxerre powrócił Dariusz Dudka. Polak jak na razie wykorzystuje swoją szansę, po dobrym meczu w Lidze Mistrzów przeciwko Ajaksowi Amsterdam przyszło jeszcze bardziej udane spotkanie przeciwko St. Etienne. Polski obrońca zagrał od pierwszej do ostatniej minuty tego meczu, strzelając w drugiej połowie gola z rzutu karnego. Ireneusz Jeleń znów nie pojawił się na murawie. Snajper Auxerre wciąż leczy kontuzję.

Drużyna Auxerre ostatecznie wygrała 2:0 i zagra w półfinale Pucharu Ligi Francuskiej.

Auxerre - St. Etienne 2:0 (1:0)
1:0 Pedretti 16 (karny)
2:0 Dudka 49 (karny)