Strona główna > Piłka nożna > Ligi zagraniczne > Premiership
Anglia: Manchester United rozgromiony na Old Trafford2011-10-23 08:41:00

Newcastle United jest jedną z trzech drużyn angielskiej Premier League, która nie poniosła w bieżących rozgrywkach porażki. W sobotę, w 9. kolejce, "Sroki" wygrały 1-0 z Wigan Athletic, a jedynego gola strzelił w 81 minucie Yohan Cabaye.

West Bromwich Albion pokonał Aston Villę po raz pierwszy od 1979 roku. Zadanie ułatwiła czerwona kartka w 35 minucie dla Herda, bowiem Villa grając w osłabieniu dała sobie strzelić dwa gole.

Liverpool tylko zremisował na własnym boisku z Norwich City. Wprawdzie Bellamy golem do szatni dał prowadzenie "Czerwonym", ale po godzinie gry wyrównał głową Holt wykorzystując niepewną interwencję Reiny. Świetne spotkanie w barwach "Kanarków" rozegrał bramkarz John Ruddy.

W niedziele sensacja na Old Trafford. Manchester United w derbowej potyczce został rozgromiony przez Manchester City. Wyniku 6-1 chyba nikt się nie spodziewał, a co ciekawe, trzy gole goście strzelili w ostatnich minutach! Sześć bramek "Czerwone Diabły" straciły w poprzednich ośmiu meczach, a teraz tyle samo z lokalnym rywalem. Na swoim stadionie MU zainkasował sześć i więcej goli w 1930 roku ulegając 0-6 Huddersfieldowi i 4-7 Newcastle Utd.