Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Seniorzy > V liga (Wadowice)
Zagórzanka raz na wozie...2013-03-12 07:29:00

Zagórzanka Zagórze (V liga wadowicka) rozegrała kolejne dwa sparingi. Jeden przegrała, a drugi wygrała.

7 marca, boisko ze sztuczną nawierzchnią w Chełmku:

Soła II Oświęcim - Zagórzanka Zagórze 8-2 (2-1)

8-2 Paw 89

SOŁA II: K. Kowalski - Gąsiorek, Majcherek, Mycyk, Zemła, Kyrcz, Baluś, Cienkosz, D. Kowalski, Hałat, Tobik. Grali także: Płatek, Paw, Samek.

ZAGÓRZANKA: Synal - Siłakiewicz, Jarczyk, Pączkowski, Rudnicki, Fiba, Krawczyk, Kulawik, Woźniak, Ciepichał, Paliwoda. Grali także: Kadłuczka, Baran, Nędza, Antkowiak.

Mecz mógł się podobać. Było dużo szybkich, ładnych i składnych akcji. W pierwszej części spotkanie było dość wyrównane, solarzprowadzili 2-1. Po przerwie oświęcimianie zaczęli coraz ładniej grać piłką, a w bramce Zagórza stanął Antkowiak, który obdarował rywali kilkoma prezentami. Dziurawa była obrona V-ligowców, która momentami popełniała szkolne błędy, ale starała się jak mogła, szczególnie Pączkowski. Zagórze zdobyło w 53 minucie ładną bramkę uzyskaną przez Ciepichała.

10 marca, boisko ze sztuczną nawierzchnią przy Ośrodku Sportowym "Hetman" w Katowicach:

Hetman 22 Katowice - Zagórzanka Zagórze 1-3 (1-0)

1-0 Załuski 39

1-1 Biesek 69

1-2 Ciepichał 79

1-3 Ciepichał 80

HETMAN: Ł. Pisarek - Szyszka, Pandziuch, Juzaszek, Kozik, Burzawa, Majerski, M. Pisarek, Koniarek, Konieczny, Załuski. Grali także: Pępek, Kozik, Marcisz, Kruk, Niemiec, Kowaluk, Rekowski, Januszewski, Szołtysek, Stefański, Bury, Aleksandrowicz.

ZAGÓRZANKA: Synal - Kucia, Pączkowski, Siłakiewicz, Baran, Woźniak, Kulawik, Paliwoda, Jarczyk, Biesek, Ciepichał oraz Bigaj.

Mecz był ciekawy, obfitował w szybkie, ładne i składne akcje zarówno po stronie gospodarzy, jak i gości. W pierwszej części spotkania Zagórzanka stworzyła kilka sytuacji, po których mogła prowadzić, ale zabrakło skuteczności. Gola za to zdobył Hetman, który objął prowadzenie w 39. minucie.

Po przerwie Zagórze z biegiem czasu poczynało sobie coraz lepiej uzyskując przewagę i tworząc coraz więcej sytuacji strzeleckich. W 69. minucie bramkę wyrównującą zdobył Biesek, a następnie Ciepichał strzelił gole w 79. i 80. minucie.

Z różnych względów w Zagórzance zabrakło Kozyry, Milewskiego, Krawczyka, Oleksy, Nędzy, T. Celarka, Milewskiego, Pactwy, Smreczaka, Kadłuczki.

W kolejnym meczu Zagórze zagra u siebie z B-klasową Sankowią Sanka.