Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Seniorzy > V liga (Wadowice)
Jutrzenka Giebułtów awansowała do IV ligi2012-06-24 19:58:00

W trzecim meczu barażowym o awans do IV ligi zachodniej Wiślanie Jaśkowice (wicemistrz gr. II V ligi krakowskiej) pokonali KS Chełmek 4-2 (wicemistrz V ligi wadowickiej).  Ten wynik z Trzebini oznacza, że do IV ligi awansowała Jutrzenka Giebułtów, a w V lidze utrzymała się Bronowianka Kraków.

Wiślanie Jaśkowice - KS Chełmek 4-2 (1-1)

0-1 Górski 18 (karny)
1-1 Rzeszótko 30

2-1 Rzeszótko 55

3-1 Wcisło 67

3-2 Bąk 73 (karny)

4-2 Wcisło 82

Sędziowali: Grzegorz Jabłoński oraz Michał Gurgul i Jarosław Kuźniar z Krakowa. Żółte kartki: Marcin Morawski, Rzeszótko - Mrożek (2). Czerwone kartki: Maciej Morawski (15) - Górski (42), Mrożek (66, dwie żółte).
WIŚLANIE: Chmura – Ignacok (80 Kłyś), Marcin Morawski, Michał Morawski, Woźniak (90+2 Meus) – Rzeszótko (76 Sady), Kazek, Wąsik, Maciej Morawski, – Wcisło, Ankowski.
CHEŁMEK: Wojtków – Kłapacz (83 Świder), Chylaszek, Górski, Kysiak (55 Cieciera) – Kustra (74 Zawadzki), Musiał, Mrożek, Cecuga – Kaczor (82 Piwowarczyk), Bąk.

Od 18. minuty Wiślanie grali w dziesiątkę po tym jak czerwoną kartką został ukarany przez sędziego Grzegorza Jabłońskiego Maciej Morawski. W 42. minucie siły się wyrównały, gdy czerwoną kartkę za akcję ratunkową dostał kapitan Chełmka Górski. Z rzutu wolnego za ten faul Wiślanie trafili w poprzeczkę, a za chwilę mieli jeszcze rzut karny, strzelał Wcisło, ale znakomicie spisał się przy nim bramkarz Chełmka Wojtków, który obronił strzał.

Niedługo po wznowieniu gry Wiślanie wyszli na prowadzenie, gola na 2-1 zdobył Rzeszótko. Wkrótce było już 3-1 dla zespołu z Jaśkowic. Ale Chełmek jeszcze się nie poddał, grał już wprawdzie w dziewiątkę (czerwona kartka za dwie żółte dla Mrożka), ale złapał kontakt w 73. minucie po rzucie karnym. Na to zespół z Jaśkowic odpowiedział czwartą bramką.

Przy zwycięstwie Jutrzenki 5-3 nad Wiślanami  i remisie 0-0 w meczu Jutrzenka - Chełmek awans do IV ligi wywalczyła Jutrzenka prowadzona przez Jana Cyniewskiego.