Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Seniorzy > V liga (Wadowice)
Chełmek bliżej IV ligi2012-05-06 03:40:00

W meczu na szczycie V ligi wadowickiej KS Chełmek pokonał Sołę Oświęcim 1-0. Gospodarze cenne zwycięstwo zawdzięczają swojej świetnej skuteczności, dobrej grze obronnej oraz determinacji.

KS Chełmek - Soła Oświęcim 1-0 (1-0)

1-0 Bąk 20
Sędziowali: Witold Romanowski - Grzegorz Młynek, Adam Kutermak. Żółte kartki: Musiał, Mrożek, Cecuga (2) - Skrzypek, Baluś, Czarnik. Czerwona kartka: Cecuga (65, dwie żółte).
CHEŁMEK: Żołneczko - Musiał, Chylaszek, Górski, Tekielak, Cecuga, Kulig, Mrożek, Kysiak (90 Kaczor), Kustra (90+2 Zawadzki), Bąk.
SOŁA: Ł. Nowak - Baluś, Sałapatek, Skrzypek, Jamróz (74 Mika) - Paw, Stemplewski, Czarnik, Opala (87 Rajman) - Janeczko, Niewiedział (80 Jasiński).

Soła optycznie w przekroju całego meczu posiadała inicjatywę i miała więcej okazji, ale w piłce nożnej takie rzeczy nie mają znaczenia. Biało-zieloni dzięki trzem punktom uzyskanym kosztem Solarzy, znacznie zbliżyli się do awansu z pierwszej pozycji.

- Wydaje mi się, że zabrakło nam szczęścia, by postawić przysłowiową kropkę nad „i”. Mieliśmy parę sytuacji, ale nie potrafiliśmy ich wykorzystać w pierwszej, czy drugiej połowie. Można stwierdzić, że Chełmek miał jedną szansę i z niej skorzystał - ocenił trener Soły, Sebastian Stemplewski.

Jedyny gol padł w 20. minucie. Tomasz Kulig dośrodkował w pole karne, a Grzegorz Bąk z kilku metrów strzałem głową pokonał Łukasza Nowaka.

solaoswiecim.futbolowo.pl (Michał Woźny)