Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > 2009/2010 > Małopolska > Trampkarze najmłodsi
Z podwórka na stadion: Sobolik i Wilga2010-06-13 09:47:00

Najlepsze drużyny 10-latków rywalizowały w małopolskim finale X Turnieju Piłki Nożnej "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku". Wśród dziewcząt zwyciężył LUKS Sobolik Sobolów, a wśród chłopców UKS Wilga Kraków; będą oni reprezentować Małopolskę w półfinale krajowym z udziałem zwycięzców eliminacji z województw świętokrzyskiego, lubelskiego i podkarpackiego.

W finale wojewódzkim - jak informuje koordynator MZPN ds. organizacji turnieju Stanisław Strug - wzięło udział 13 drużyn dziewcząt i 22 drużyny chłopców, łącznie 450 zawodników. W 57 meczach strzelono 315 goli.

Małopolski finał odbył się 10 czerwca w Tymbarku, był współfinansowany przez Urząd Miasta Krakowa i Małopolski Związek Piłki Nożnej. Organizatorami byli MZPN, Limanowski Podokręg PN i KS Tymbark.

W tegorocznej edycji turnieju, będącego mistrzostwami Polski do lat 10, bierze udział ok. 40 tysięcy dziewcząt i chłopców. Po dwie najlepsze drużyny z wielkiego finału otrzymają Puchar Tymbarku oraz nagrodę główną – wyjazd na stadion San Siro w Mediolanie.
Organizatorem turnieju jest Polski Związek Piłki Nożnej, a sponsorem głównym – firma Tymbark.

Turniej chłopców

1. UKS WILGA Kraków
Skład: Mateusz Burliga, Rafał Frączek, Andrzej Rutkiewicz, Jan Klimek, Dominik Franczak, Grzegorz Chlebda, Maksymilian Graniczkowski, Dawid Żeliszczak, Hubert Urbański, Patryk Kieliś, Jakub Skrzyński, Daniel Wiśniewski.
Opiekun drużyny: Marcin Urbański. Prezes UKS: Piotr Górecki.

Eliminacje
Grupa A

Sandecja 2000 - SP Gdów 3-1, Sandecja 2000 - MKS Sportowiec Sierosławice 9-0, Sandecja 2000 - SP 2 Zakopane 4-0, SP Gdów - MKS Sportowiec Sierosławice 1-1, SP Gdów - SP 2 Zakopane 6-0, MKS Sportowiec Sierosławice - SP 2 Zakopane 4-2.

1. Sandecja 2000 3 9 16-1
2. SP Gdów 3 4 8-4
3. MKS Sportowiec Sierosławice 3 4 5-12
4. SP 2 Zakopane 3 0 2-14


Grupa B
UKS Wilga Kraków - SP Pcim 2-2, UKS Wilga Kraków - SP Bochnia 7-0, UKS Wilga Kraków - ZSSP 2 Chełmek 8-0, SP Pcim - SP Bochnia 4-4, SP Pcim - ZSSP 2 Chełmek 1-0, SP Bochnia - ZSSP 2 Chełmek 3-2.

1. UKS Wilga Kraków 3 7 17-2
2. SP Pcim 3 5 7-6
3. SP Bochnia 3 4 7-13
4. ZSSP 2 Chełmek 3 0 2-12


Grupa C
UKS Podegrodzie - SP 2 Dąbrowa Tarnowska 3-1, UKS Podegrodzie - SP 4 Olkusz 12-1, UKS Podegrodzie - SP Rokiciny Podhalańskie 7-1, SP 2 Dąbrowa Tarnowska - SP 4 Olkusz 5-0, SP 2 Dąbrowa Tarnowska - SP Rokiciny Podhalańskie 5-0, SP 4 Olkusz - SP Rokiciny Podhalańskie 5-2.

1. UKS Podegrodzie 3 9 22-3
2. SP 2 Dąbrowa Tarnowska 3 6 11-3
3. SP 4 Olkusz 3 3 6-19
4. SP Rokiciny Podhalańskie 3 0 3-17


Grupa D
UKS Górnik Libiąż - SP Tymbark 1-1, UKS Górnik Libiąż - SP 4 Wadowice 6-0, UKS Górnik Libiąż - SP Szalowa 4-1, SP Tymbark - SP 4 Wadowice 2-0, SP Tymbark - SP Szalowa 4-4, SP 4 Wadowice - SP Szalowa 2-1.

1. UKS Górnik Libiąż 3 7 11-2
2. SP Tymbark 3 5 7-5
3. SP 4 Wadowice 3 3 2-9
4. SP Szalowa 3 1 6-10


Grupa E
UKS 1811 Tarnów - SP Dobrociesz 8-2, UKS 1811 Tarnów - ZSP Wilkowisko 9-0, SP Dobrociesz - ZSP Wilkowisko 4-0.

1. UKS 1811 Tarnów 2 6 17-2
2. SP Dobrociesz 2 3 6-8
3. ZSP Wilkowisko 2 0 0-13


Grupa F
SP 68 Kraków - SP Wietrzychowice 4-0, SP 68 Kraków - SP Jordanów 7-0, SP Wietrzychowice - SP Jordanów 5-0.

1. SP 68 Kraków 2 6 11-0
2. SP Wietrzychowice 2 3 5-4
3. SP Jordanów 2 0 0-12


Do ćwierćfinałów awansowali zwycięzcy grup + dwie drużyny z najlepszym bilansem.

Ćwierćfinały
SP 68 Kraków - SP 2 Dąbrowa Tarnowska 6-1
UKS Wilga Kraków - UKS Górnik Libiąż 2-2, karne 2-1
Sandecja 2000 - UKS Podegrodzie 5-1
UKS 1811 Tarnów - SP Tymbark 2-0

Półfinały
Sandecja 2000 - SP 68 Kraków 3-1
UKS Wilga Kraków - UKS 1811 Tarnów 4-3

O 1. miejsce
UKS Wilga Kraków - Sandecja 2000 5-1
O 3. miejsce
UKS 1811 Tarnów - SP 68 Kraków 2-2, karne 3-2

Klasyfikacja końcowa

1. UKS Wilga Kraków
2. Sandecja 2000
3. UKS 1811 Tarnów
4. SP 68 Kraków
5-8. UKS Podegrodzie, SP Tymbark, SP 2 Dąbrowa Tarnowska, UKS Górnik Libiąż
9-12. SP Wietrzychowice, SP Dobrociesz, SP Pcim, SP Gdów
13-18. MKS Sportowiec Sierkosławiec, SP Bochnia, SP 4 Olkusz, SP 4 Wadowice, ZSP Wilkowisko, SP Jordanów
19-22. SP Szalowa, SP Rokiciny Podhalańskie, SP 2 Chełmek, SP 2 Zakopane

Królem strzelców został Karol Michalik (Sandecja 2000) - 10 goli.

Turniej dziewcząt

1. LUKS SOBOLIK Sobolów
Skład: Katarzyna Kuchnik, Weronika Serafin, Marlena Kowalczyk, Klaudia Gęślak, Jessica Bukowska, Urszula Konopka, Aneta Klejdysz, Katarzyna Opoka, Sabina Tomera, Patrycja Kowal, Anna Kowalczyk.
Opiekun drużyny: ksiądz Stanisław Jachym.

Eliminacje
Grupa G

LUKS Sobolik Sobolów - SP Rokiciny Podhalańskie 6-0, LUKS Sobolik Sobolów - SP Tenczyn 6-2, SP Rokiciny Podhalańskie - SP Tenczyn 0-7.

1. LUKS Sobolik Sobolów 2 6 12-2
2. SP Tenczyn 2 3 9-6
3. SP Rokiciny Podhalańskie 2 0 0-13


Grupa H
UKS Meritus Brody - UKS Regulice 2-2, UKS Meritus Brody - SP Wojnicz 4-1, UKS Regulice - SP Wojnicz 3-3.

1. UKS Meritus Brody 2 4 6-3
2. UKS Regulice 2 2 5-5
3. SP Wojnicz 2 1 4-7


Grupa I
SP 18 Tarnów - SP Leśnica 2-1, SP 18 Tarnów - SP Tymbark 3-2, SP 2 Leśnica - SP Tymbark 3-2.

1. SP 18 Tarnów 2 6 5-3
2. SP 2 Leśnica 2 3 4-4
3. SP Tymbark 2 0 4-6


Grupa J
UKS Biedroneczki Rąbkowa - SP 1 Słopnice 1-1, UKS Biedroneczki Rąbkowa - SP 5 Oświęcim 3-0, UKS Biedroneczki Rąbkowa - SP Sygneczów 11-0, SP 1 Słopnice - SP 5 Oświęcim 1-0, SP 1 Słopnice - SP Sygneczów 7-0, SP 5 Oświęcim - SP Sygneczów 11-0.

1. UKS Biedroneczki Rąbkowa 3 7 15-1
2. SP 1 Słopnice 3 7 9-1
3. SP 5 Oświęcim 3 3 11-4
4. SP Sygneczów 3 0 0-29


Półfinały
LUKS Sobolik Sobolów - SP 18 Tarnów 3-1
UKS Meritus Brody - UKS Biedroneczki Rąbkowa 4-0
O 1. miejsce
LUKS Sobolik Sobolów - UKS Meritus Brody 5-3
O 3. miejsce
UKS Biedroneczki Rąbkowa - SP 18 Tarnów 1-1, karne 3-2

Klasyfikacja końcowa
1. LUKS Sobolik Sobolów
2. UKS Meritus Brody
3. UKS Biedroneczki Rąbkowa
4. SP 18 Tarnów
5-8. SP 1 Słopnice, SP 2 Leśnica, UKS Regulice, SP Tenczyn
9-12, SP Rokiciny Podhalańskie, SP Wojnicz, SP Tymbark, SP 5 Oświęcim
13. SP Sygneczów


Królem strzelców została Sonia Jurka (UKS Meritum Brody) - 13 goli.

st




WIADOMOŚCI

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty