Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > 2009/2010 > Małopolska > Trampkarze najmłodsi
Albertus jedzie na finał do Warszawy2010-05-24 21:18:00

Drużyna Albertusa Kraków została finalistą ogólnopolskiego turnieju piłkarskiego adidas Football Challenge w kategorii wiekowej 9-10 lat. W finale, który odbędzie się 5 czerwca w Warszawie wystartuje 12 zespołów z całego kraju.

Eliminacje zostały rozegrane przed tygodniem na obiektach Hutnika Kraków. Gościem specjalnym był zawodnik Zagłębia Lubin - Szymon Pawłowski. Uczestnicy mieli okazję porozmawiać, zrobić wspólne zdjęcie, zdobyć autograf, a nawet stanąć do rywalizacji ze starszym kolegą w strefie adidas Fun Park.

W turnieju wystartowały zespoły szkolne, klubowe oraz podwórkowe z Małopolski, Śląska i Podkarpacia. Nie brakowało ciekawych zagrań, ogromnej ambicji i woli walki. Do najlepszej czwórki awansowały zespoły Wyzwolenia Chorzów, TS Podbeskidzie, RKS-u Rybnik 2000 i Albertusa Kraków. W pierwszym półfinale Wyzwolenie Chorzów nie dało szans RKS-owi Rybnik 2000, wygrywając 3-0. W drugim spotkaniu zwycięstwo odnieśli zawodnicy TS Podbeskidzie, którzy pokonali Albertusa 2-0. W wielkim finale Wyzwolenie pokonało Podbeskidzie 3-1. W spotkaniu o trzecie miejsce zmierzyli się piłkarze RKS-u Rybnik 2000 z Albertusem Kraków. W regulaminowym czasie gry (mecze w ramach aFC trwają 15 minut) było 4-4 i o ostatecznym zwycięstwie zdecydowały rzuty karne, w których lepsi okazali futboliści z Rybnika (2-0).
Cztery najlepsze zespoły, w tym Albertus, awansowały do finałów w Warszawie.

Adidas Football Challenge to nie tylko rywalizacja drużynowa, piłkarze otrzymują także indywidualne wyróżnienia. Otrzymali je Karol Szymkowiak (Wyzwolenie Chorzów) - najlepszy bramkarz, Kacper Galasiński (Wyzwolenie Chorzów) - najlepszy strzelec i Daniel Gruisen (TS Podbeskidzie) - najlepszy zawodnik.

Albertus Kraków jako jedyny zespół turnieju grał w większości zawodnikami urodzonymi w 2001 roku. Na dziesięciu zawodników aż 7 było właśnie z tego rocznika!

W turnieju aFC w kategorii wiekowej 11-12 lat zwyciężył FC Smerfy Chorzów przed SMS Mielec, Halnym Andrychów i Tramwajem Kraków. Te cztery zespoły awansowały do finału, który również odbędzie się w Warszawie, również 5 czerwca.

RJ/st
WIADOMOŚCI

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty