Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Trampkarze starsi > III liga (Kraków) T
Z Pogonią Skotniki - na sportowo2011-06-07 15:31:00

Wspaniała zabawa, wielkie emocje i cenne nagrody – tego wszystkiego doświadczyli uczestnicy „Sportowego Dnia Dziecka 2011 z Pogonią Skotniki”, który odbył się 1 czerwca na stadionie Pogoni Skotniki w Krakowie, przy ul. Baczyńskiego 13.


Pierwszym punktem napiętego programu był turniej w kategorii trampkarzy starszych pod patronatem Dzielnicy VIII Miasta Krakowa.

Wystąpiły w nim 4 zespoły – Pogoń Skotniki, Akademia Piłkarska 2011 Zabierzów, Radziszowianka Radziszów i Skawinka Skawina, które rywalizowały systemem każdy z każdym, rozgrywając po 2 mecze między sobą w dwóch rundach rozgrywek.

Wyniki turnieju:
POGOŃ SKOTNIKI – SKAWINKA 2-0 (Bojko, Adamczyk)
AP 2011 ZABIERZÓW – RADZISZOWIANKA 1-0 (Woźniak)
POGOŃ SKOTNIKI – RADZISZOWIANKA    0-0
SKAWINKA – AP 2011 ZABIERZÓW 0-1 (Mikołajski)
POGOŃ SKOTNIKI – AP 2011 ZABIERZÓW 0-0
RADZISZOWIANKA – SKAWINKA 0-1 (Kaim)
POGOŃ SKOTNIKI – SKAWINKA 2-0 (Bojko, Trybuś)
AP 2011 ZABIERZÓW – RADZISZOWIANKA 2-0 (Świerk, Woźniak)
POGOŃ SKOTNIKI – RADZISZOWIANKA    2-0 (Patuła 2)
SKAWINKA – AP 2011 ZABIERZÓW 0-2 (Mikołajski 2)
POGOŃ SKOTNIKI – AP 2011 ZABIERZÓW 1-0 (Kursa)
RADZISZOWIANKA – SKAWINKA 0-0

Po I rundzie rozgrywek w tabeli turnieju prowadził zespół AP 2011 Zabierzów z 7 punktami na koncie i o 2  wyprzedzał gospodarzy. W pierwszych dwóch meczach II rundy zarówno Pogoń, jak i Akademia odniosły zwycięstwa i dopiero w 11. spotkaniu turnieju przyszło obu drużynom walczyć o triumf w klasyfikacji końcowej. Akademii wystarczał remis, a Pogoń musiała wygrać. Mecz trzymał w napięciu do ostatniego gwizdka sędziego, swoje okazje mieli i jedni i drudzy, ale ostatecznie to gospodarze zadali decydujący cios. W końcówce, po dośrodkowaniu Michała Kukli z rzutu rożnego, zwycięską bramkę uderzeniem głową zdobył Damian Kursa.

Poziom turnieju okazał się bardzo wysoki, a przede wszystkim niezwykle wyrównany. Przed rozpoczęciem rozgrywek faworyta upatrywać można było w zespole grającym w najwyższej lidze, czyli Skawince. Jednak liderzy III ligi trampkarzy starszych pokazali, że prezentują możliwości zbliżone do zawodników z wyższej ligi. Ze świetnej strony zaprezentowali się gospodarze i zespół Akademii Piłkarskiej 2011 Zabierzów, który w przekroju całego turnieju grał chyba najrówniej. Pola nie ustępowały Skawinka i Radziszowianka, w związku z tym odbyło się wiele ciekawych spotkań. Mecze te, rozgrywane po 2 x 12 minut i w wysokiej temperaturze, w końcówce turnieju dawały się nieco we znaki zawodnikom, ale mimo to wszyscy z zacięciem do końca walczyli o jak najlepsze rezultaty. Spotkania perfekcyjnie prowadził utalentowany krakowski sędzia – Artur Daniel.

Podczas oficjalnego zakończenia turnieju zespoły otrzymały okazałe puchary za zajęte miejsca, najlepsi w turnieju (zawodnik, bramkarz, strzelec) nagrodzeni zostali pięknymi grawerowanymi kryształami, które ufundowała firma „Karpex-laser3d”, a król piłkarskiej żonglerki dostał nowy model piłki marki „Zina”. Wszyscy uhonorowani zostali również dyplomami.
Dodatkowo najlepsi w opinii trenerów zawodnicy Radziszowianki i Skawinki odebrali nagrodę specjalną – talon na pizzę w Restauracji „GrillSpa” w Skawinie, która przygotowała catering dla zawodników podczas turnieju. Natomiast dwóch kolejnych reprezentantów zwycięskiej drużyny Pogoni Skotniki otrzymało talon na pizzę w krakowskiej Pizzerii „Toskania”.

Nagrody wręczali prezes klubu i zarazem dyrektor turnieju – Mateusz Dziedzic oraz radny Dzielnicy VIII Kraków-Dębniki – Sławomir Siekacz.

Tabela końcowa turnieju:

1. Pogoń Skotniki 6 14 7-0
2. AP 2011 Zabierzów 6 13 6-1
3. Skawinka Skawina 6 4 1-7
4. Radziszowianka 6 2 0-6


Nagrody indywidualne:

Najlepszy zawodnik – Damian Kursa (Pogoń Skotniki)
Najlepszy bramkarz – Mateusz Płonka (Radziszowianka)
Król strzelców – Oskar Mikołajski (AP 2011 Zabierzów), 3 bramki
Król piłkarskiej żonglerki – Patryk Orłoś (Skawinka)

Zespoły wystąpiły w następujących składach:
POGOŃ SKOTNIKI:
Damian Otfinowski, Jakub Adamczyk, Mikołaj Bojko, Michał Hałuszczak, Paweł Hasiuk, Kamil Kolorus, Michał Kukla, Damian Kursa, Jacek Laskowski, Daniel Patuła, Patryk Polek, Marek Sarzyński, Wojciech Sowiński, Damian Szczypczyk, Wojciech Trybuś, Adrian Wiekiera. Trener – PRZEMYSŁAW DOBROCH.

AP 2011 ZABIERZÓW: Piotr Kudełko, Andrzej Achtel, Damian Baster, Kamil Bodziony, Antoni Gawryluk, Filip Gędłek, Krzysztof Kawałek, Ignacy Koperkiewicz, Krystian Korczek, Dariusz Matacz, Oskar Mikołajski, Michał Paciorek, Mateusz Ryjak, Michał Skotniczny, Dawid Stygar, Konrad Świerk, Szymon Tyrała, Kacper Woźniak. Trener – MATEUSZ ŚLIWIŃSKI (w zastępstwie SŁAWOMIRA SOLAKA).

SKAWINKA SKAWINA: Kamil Kucia, Paweł Szczurek, Konrad Cichoń, Andrzej Ciepły, Piotr Kaim, Mateusz Knapczyk, Dawid Krasny, Paweł Marczyk, Kamil Olchawa, Patryk Orłoś, Michał Piotrowski, Przemysław Pyka, Patryk Stawowy, Rafał Śliwa, Dominik Wątor, Michał Żarnowski, Michał Żmuda. Trener – SZYMON STEC.

RADZISZOWIANKA RADZISZÓW
: Mateusz Płonka, Patryk Basta, Damian Danaj, Kamil Doniec, Sebastian Karaś, Karol Kurek, Arkadiusz Kłyś, Filip Kowalczyk, Kamil Niechaj, Artur Skubida, Paweł Sosin, Adrian Szczypczyk, Mikołaj Szczyrbak, Krystian Zajda. Trener – PAWEŁ POMPA.

***

Po emocjach turniejowych nadszedł czas na konkursy i zabawy dla najmłodszych, do których zgłosiło się kilkunastu chłopców. Wśród zabaw znalazły się między innymi: żonglerka piłką i rzut butem oraz biegi na różnych dystansach.
Dzieci rywalizowały ze sobą, znakomicie się przy tym bawiąc, a dodatkowy doping rodziców tylko pomagał. Ostatecznie w rywalizacji złożonej z kilku konkurencji triumfatorem został Jakub Kwiecień, tuż przed Michałem Krasnym i Patrykiem Kulasem. Prawdziwymi zwycięzcami byli jednak wszyscy uczestnicy, którzy uhonorowani zostali albumami o Janie Pawle II i mnóstwem słodyczy.

***

Ostatnim punktem dnia były treningi. Boisko zostało podzielone na połowy. Na jednej z nich bardzo ciekawe pokazowe zajęcia z trampkarzami młodszymi Cracovii, z rocznika 1999, przeprowadził trener Marcin Kępa. Podczas zajęć zawodnicy skupili się na kształtowaniu techniki, głównie w małych grach. Treningowi przyglądało się liczne grono widzów.

Na drugiej połowie natomiast w tym samym czasie trener Jakub Krasny przeprowadził zajęcia klubowych orlików, czyli najmłodszej grupy szkoleniowej sekcji piłki nożnej Pogoni Skotniki. Trening miał charakter otwarty i jego ciekawostką było zgłoszenie się do niego jednego chłopca, któremu zajęcia spodobały się na tyle, że prawdopodobnie będzie je kontynuował już jako pełnoprawny członek drużyny.

Zarząd klubu przygotował dla swoich najmłodszych wychowanków kilka niespodzianek i tak najmłodsi adepci futbolu otrzymali bony na pizzę ufundowane przez Pizzerię „Toskania” oraz bony do wykorzystania w gabinecie stomatologicznym w Skotnikach, każdy o wartości 100 zł, ufundowany przez panią Barbarę Stosur-Grzędzielską.

***

Podziękowaniom podczas tego długiego i ważnego dnia nie było końca. Najważniejszy był jednak uśmiech na twarzach uczestników i dzięki temu tegoroczny Dzień Dziecka był zdecydowanie bardzo udany. Tej imprezy, zorganizowanej przez prężnie działający nowy zarząd klubu O.S.K.F. „Pogoń-Skotniki”, nie może zabraknąć w kolejnych latach w kalendarzu obowiązkowych imprez.

Zarząd O.S.K.F. „Pogoń-Skotniki” kieruje szczególne podziękowania w stronę właścicieli firm, bez pomocy których cała impreza nie mogłaby się odbyć, a były to: Gabinet Stomatologiczny w Skotnikach prowadzony przez panią Barbarę Stosur-Grzędzielską, Cukiernia „Lupa”, „Karpex-laser3d”, Pizzeria „Toskania”, Restauracja „GrillSpa”. Podziękowania za uwiecznienie turnieju na fotografiach i filmach zarząd Klubu składa na ręce redaktora serwisu skotniki.info.

Klub zaprasza do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia (obszerna galeria również m.in. na stronie wydarzenia – sportowydziendziecka2011-pogons.futbolowo.pl oraz Fan Page’u Pogoni Skotniki na Facebook’u – www.facebook.com/oskfpogonskotniki).

www.pogon.skotniki.com


traps.jpg
kursa.jpg
plonka.jpg
oskar.jpg
orlos.jpg
otwarcie.jpg
apskaw.jpg
psap.jpg
psra.jpg
zakonczenie.jpg
treningskotniki.jpg
treningpokazowy1.jpg
konkursy1.jpg
konkursy2.jpg
emocje.jpg


WIADOMOŚCI

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty