Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Trampkarze starsi > III liga (Kraków) T
Pogoni Skotniki marsz w górę2011-06-15 10:31:00

Trampkarze starsi Pogoni Skotniki kontynuują marsz w górę. Drużyna trenera Przemysława Dobrocha awansowała rok po roku, z IV do III i z III do II ligi krakowskiej.


Zespół trampkarzy starszych po przejęciu go przez Przemysława Dobrocha w sierpniu 2007 roku, w sezonach 2007/2008 i 2008/2009 plasował się w czołówce tabeli (odpowiednio 4. i 5.miejsce), by wreszcie w sezonie 2009/2010 osiągnąć upragniony awans do III ligi trampkarzy. Było to historyczne osiągnięcie, gdyż wcześniej zespoły trampkarzy Pogoni grały jedynie w IV i V lidze. Skotniczanie zakończyli ubiegłoroczne rozgrywki na 3. miejscu, podczas gdy awans uzyskały 4 najlepsze zespoły.

W obecnym sezonie na zespół trampkarzy starszych Pogoni Skotniki (z roczników 1996 i 1997) już nie było mocnych. Drużyna na dwie kolejki przed finiszem zapewniła sobie awans do II ligi, a w przedostatniej serii spotkań wygrała z wiceliderem tabeli - drużyną Błękitnych Modlnica i zapewniła sobie tym samym również mistrzostwo III ligi.

Pogoń prezentuje ładny, techniczny futbol. Jego cechą charakterystyczną jest gra piłką i utrzymywanie się przy niej poprzez wymianę dużej ilości podań. W drużynie jest kilku wyróżniających się zawodników, ale jej siła opiera się na kolektywie. Wystarczy spojrzeć na statystyki - bramki w kończącym się sezonie zdobywało aż 14 zawodników z 22, którzy wystąpili w oficjalnych meczach mistrzowskich. Zespół wyśrubował również w tym sezonie kilka innych niesamowitych rekordów - może się pochwalić m.in. serią 8 zwycięstw z rzędu, łączną ilością 12 meczów bez straty bramki czy niespotykanie długim czasem bez utraty gola (równo 500 minut).

W ostatnim czasie zespół zwyciężył w Turnieju o Puchar Dzielnicy VIII Kraków-Dębniki z okazji Dnia Dziecka organizowanym przez Pogoń Skotniki, pokonując Akademię Piłkarską 2011 Zabierzów, Skawinkę i Radziszowiankę. W zimie otarł się nawet o półfinały halowych mistrzostw Krakowa trampkarzy.

Trenerem zespołu trampkarzy starszych w Pogoni Skotniki od sierpnia 2007 roku jest Przemysław Dobroch, który przez dwa lata był również w klubie trenerem juniorów młodszych we współpracy z Marcinem Stępińskim. Jest on także zawodnikiem zespołu seniorów Pogoni Skotniki, występującego w VI lidze krakowskiej oraz koordynatorem ds. młodzieży w klubie. Legitymuje się dyplomem trenera II klasy po AWF Kraków.

Szeroka kadra trampkarzy starszych Pogoni Skotniki (zawodnicy, którzy wystąpili w meczach mistrzowskich w sezonie 2010/2011):

Jakub Adamczyk - pomocnik/napastnik (5 bramek w sezonie)
Mikołaj Bojko - pomocnik (11 bramek)
Michał Hałuszczak - pomocnik
Paweł Hasiuk - pomocnik (1 bramka)
Mateusz Juszczyk - pomocnik (3 bramki)
Patryk Kasprzyk - obrońca/pomocnik (1 bramka)
Kamil Kolorus - obrońca (1 bramka)
Michał Kukla - pomocnik (12 bramek)
Ireneusz Kula - pomocnik
Damian Kursa - obrońca
Jacek Laskowski - pomocnik
Dariusz Morawski - pomocnik/napastnik (5 bramek)
Damian Otfinowski - bramkarz
Daniel Patuła - obrońca/napastnik (7 bramek)
Jakub Plebankiewicz - pomocnik
Patryk Polek - napastnik (1 bramka)
Marek Sarzyński - pomocnik/napastnik
Wojciech Sowiński - pomocnik/napastnik (6 bramek)
Damian Szczypczyk - obrońca (1 bramka)
Wojciech Trybuś - obrońca (1 bramka)
Adrian Wiekiera - pomocnik/napastnik (2 bramki)
Tomasz Zboromirski - pomocnik/napastnik

 

d,st


tspsko1.jpg
tspsko2.jpg


WIADOMOŚCI

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty