Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Juniorzy starsi > Małopolska Liga JS

Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Wisła Kraków 0-3 (0-2)

0-3 Sosin
Czerwona kartka: Janeczek (43).
NIECIECZA: Sołtys - Wódka, Janeczek, Michalczyk, Cierlik - Ślęczka, K. Wrzosek, Krupa, Kuliszewski - K. Wróbel, A. Wrzosek. Grali także: Fornal, Kogut, Haluch, Leśniak, Gulik, F. Wróbel.
WISŁA: Grabowski - Bartosz, Gulczyński, Bierzało, Gniadek (50 Ferens) - Kościelniak, Lech, Mordec (65 Szywacz), Marszalik - Kuczak (60 Sosin), Zając (46 Furtak).

Beniaminek z Niecieczy miał ambitny plan, by sprawić niespodziankę w meczu z liderem, więc gospodarze odważnie zaatakowali. Na początku świetną okazję miał A. Wrzosek, ale golkiper krakowian uchronił swój zespół przed utratą gola.

Wkrótce jednak inicjatywę przejęła Wisła, obejmując prowadzenie po stałym fragmencie. Po dośrodkowaniu z kornera główkował Gulczyński, by nogą dobić do siatki odbitą przez bramkarza piłkę. Niecieczanie chcieli odrobić stratę, ale zostali przed przerwą skarceni za próbę ofensywnej gry. Szarżującego na bramkę gospodarzy Kuczaka sfaulował Janeczek, za co zobaczył czerwoną kartkę. A goście z wolnego podwyższyli. Zając uderzył z prawej strony, z 18-19 m, w prawy górny róg.

Po przerwie przewaga krakowian była bardzo duża, gospodarze skupili się wyłącznie na defensywie. Wiślacy zdołali strzelić jeszcze jednego gola. Po bardzo ładnej akcji z Kościelniakiem Sosin przymierzył w "krótki" róg, piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do bramki.

- Mieliśmy multum sytuacji, ale wykorzystaliśmy tylko trzy. Jeden Kościelniak był bodaj dwa razy sam na sam. Mając przewagę bramkową graliśmy spokojnie, kontrolowaliśmy wydarzenia na boisku - skwitował Dariusz Marzec, trener Wisły.