Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Juniorzy starsi > Małopolska Liga JS
Cracovia - po remisie z Legią - bliżej tytułu!2013-06-22 19:37:00

Doskonale spisują się juniorzy starsi Cracovii w turnieju o mistrzostwo Polski rozgrywanym w województwie kujawsko-pomorskim. Po czwartkowym wysokim zwycięstwie nad Ruchem Chorzów (5-1), dziś Pasy zremisowały z faworyzowaną Legią Warszawa 1-1. Krakowianie prowadzą w tabeli.

Nowe: Cracovia - Legia Warszawa 1-1 (0-0)

0-1 Jakub Arak 56

1-1 Michał Dudek 60 (karny)

Czerwona kartka: Piątek (Cracovia, 88).

CRACOVIA: Drzewiecki - M. Dudek, Moskal, Łucarz, Dobosz (75 T. Dudek) - Jaroszyński, Gala (53 Piątek), Kapustka - Szewczyk, Wdowiak, Ropski (83 Panek).

LEGIA: Pogorzelec – Grzesik, Kochański, Budek, Rozmus – Gródek (46 Sokołowski), Kalinkowski, Tomasiewicz, Turzyniecki, Mazek (57 Bartczak) – Arak (58 Rosiński).

W pierwszej połowie obie drużyny skupiały się na tym, aby nie popełnić błędu w obronie. Stawka meczu wpłynęła na postawę obu ekip. Pierwszą dobrą okazję legioniści stworzyli w 32. minucie, jednak po uderzeniu Kalinkowskiego piłka poszybowała nad bramką Cracovii. W 41. minucie krakowianie wyprowadzili kontrę, ale świetnie w bramce rywali zachował się Pogorzelec.

Na początku II odsłony podopieczni trenera Pawła Zegarka zaatkowali odważniej. W 54. minucie wyszli z bardzo grożną kontrą, ale golkiper Legii wybronił w sytuacji "sam na sam". Szybko się to... zemściło. Za moment Arak wykorzystał błąd Drzewieckiego i uzyskał prowadzenie dla warszawian. Pasy błyskawicznie wyrównały stan meczu. Za rękę Kochańskiego sędzia podyktował rzut karny, skutecznym wykonawcą był M. Dudek.

Przez ostatnie pół godziny oba zespoły grały ostrożnie, by nie popełnić błędu, który pozbawiłby je szansy na tytuł. W 86. minucie okazję do zdobycia zwycięskiego gola mieli z wolnego krakowianie, ale kolejny raz skutecznie interweniował bramkarz Legii. W końcówce Pasy grały w dziesiątkę, lecz wynik już się nie zmienił.