Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Juniorzy starsi > Małopolska Liga JS
Hutnicy zrewanżowali się Garbarzom2013-06-23 06:12:00

MLJS: Garbarnia Kraków - Hutnik Nowa Huta 0-2 (0-2)

0-1 Łukasz Białkowski 16

0-2 Stanisław Zieliński 35

Sędziowali (dobrze) Maciej Koster oraz Piotr Turcza i Paweł Bagan. Mecz bez kartek.

GARBARNIA: Bruzda - J. Zygmunt, Kopeć (63 Budek), Ropek, Śwituszak - Kozak (55 Kozak), Gawor (46 Pilch), Barabasz (46 Chmura), Kulanica - Marut (58 Kozik), Homoncik (75 Englert).

HUTNIK: Jacaszek - Cyganek (60 Kyrcz), Butkiewicz, Kawa, Klima, Białkowski (80 Króliczak), Gruca, Silczuk, Chlebda, Zieliński, Prochwicz (60 Orłowski).

W spotkaniu kończącym sezon 2012/13 juniorzy Garbarni przegrali na własnym boisku z rówieśnikami z Nowej Huty. Tym samym Hutnik zrewanżował się Młodym Lwom za jesienną porażkę 0-3 na Suchych Stawach.

W 16. minucie Białkowski uderzył mocno z 20 metrów, a piłka po rękach Bruzdy wylądowała pod poprzeczką. W 20. minucie po akcji Śwituszaka na bramkę Jacaszka strzelał Kulanica, ale bramkarz Hutnika sparował piłkę na korner. W 33. minucie Chlebda minął już w polu karnym Bruzdę, kecz przelobował... poprzeczkę. W 35. minucie Zieliński wykorzystał błąd defensora Garbarni i podcinką podwyższył prowadzenie Hutnika. W 37. minucie Białkowski minął interweniującego wybiegiem z bramki Bruzdę, ale piłkę po jego strzale sprzed linii bramkowej wybił Ropek.

Po przerwie Garbarnia próbowała odrobić straty. W 65. minucie po dobrej akcji Kozika na bramkę Hutnika strzelał J. Zygmunt, ale piłka po rykoszecie wyszła na rzut rożny. W 82. minucie ponownie przed szansą stanął J. Zygmunt, po akcji Kulanicy, lecz tym razem strzał był za słaby. W 88. minucie sam przed bramkarzem gości znalazł się Kulanica, ale jego uderzenie z woleja wyłapał Jacaszek.

- W dzisiejszym spotkaniu nie było "fajerwerków". Hutnik odniósł zwycięstwo wykorzystując przy zdobywanych golach błędy popełnione przez Garbarzy. Nadmienić także należy, że sześciu podstawowych juniorów Garbarni zostało oddelegowanych przez trenera Roberta Włodarza do bardzo ważnego meczu Garbarni II z Podgórzem - podsumował Jerzy Wojciechowski, kierownik drużyny Młodych Lwów.