Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Juniorzy starsi > Małopolska Liga JS
Brąz dla juniorów Cracovii2013-06-24 18:53:00

Juniorzy starsi Cracovii przegrali w ostatnim dniu turnieju finałowego o mistrzostwo Polski z Arką Gdynia 1-5 i ostatecznie zdobyli brązowe medale. Złoto wywalczyła Legia Warszawa.

Najlepszym zawodnikiem finałów MP został uznany Sebastian Bartlewski (Arka). Tytuł króla strzelców wywalczył Jakub Arak (Legia), zdobywca 4 goli; tyle samo miał Bartlewski, ale ze względu na wyższe miejsce Legii - wyróżniono Araka. Najlepszym bramkarzem został wybrany Damian Drzewiecki (Cracovia).

1-5 Wardziński 88

CRACOVIA: Drzewiecki - M. Dudek, Moskal, Łucarz, Dobosz - Jaroszyński, Gala, Kapustka - Szewczyk, Wdowiak, Ropski.

ARKA: Kędra - Sulewski, Sztandar, Marcjanik, Dampc (65 Szulc) - Kreft (46 Wesołowski), Gałecki (90 Jankowski), Matys, Wojowski - Nalepa (76 Wardziński), Bartlewski.

Cracovii - jak się później okazało - do mistrzostwa Polski potrzebne było najskromniejsze zwycięstwo, choćby 1-0. Mecz jednak od początku się Pasom nie układał.

W 6. minucie swoją czwartą na tych mistrzostwach bramkę zdobył Bartlewski, który wykończył strzałem głową dośrodkowanie Sulewskiego. Kwadrans później podwyższył Sulewski uderzeniem z 14 metrów w "okienko", po krótkim rozegraniu z wolnego i podaniu od Bartlewskiego. Potem gdynianie mieli jeszcze trzy znakomite sytuacje, nie wykorzystali ich Wojowski, Bartlewski i Nalepa. Rozkręcająca się Cracovia dwukrotnie zatrudniła Kędrę, ten jednak w kapitalny sposób obronił dwa strzały.

Po zmianie stron przez 20 minut rezultat się nie zmienił, ale następnie w bardzo krótkim czasie Arka przesądziła losy meczu. Najpierw Wojowski sfinalizował kontrę, a niebawem Szulc w sytuacji sam  na sam nie dał szans bramkarzowi Cracovii.

Pasy odpowiedziały honorowym trafieniem z rzutu karnego. Ostatnie słowo należało jednak do żółto-niebieskich. Kropkę nad „i” postawił Wardziński, po dwójkowej akcji z Bartlewskim.