Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2010/2011 > Juniorzy starsi > Liga Małopolska JS
MESA: Wisła wygrała ze Śląskiem2011-04-21 22:36:00

W meczu 23. kolejki Młodej Ekstraklasy Wisła Kraków pokonała Śląsk Wrocław 2-1 po bramkach Alana Urygi i Michała Nalepy.

Młoda Ekstraklasa: Wisła Kraków – Śląsk Wrocław 2-1 (1-0)

1-0 Uryga 19
1-1 Szuszkiewicz 84 (karny)
2-1 Nalepa 85

Sędziował Robert Marciniak (Kraków). Żółte kartki: Nalepa, Arian, Chrapek – Miazgowski. Widzów 300.
WISŁA: Marzec – Skołorzyński, Czekaj (69 Cyzio), Nalepa, Cygal – Masiuda – Stanek (75 Arian), Brud, Chrapek, Jeleń – Uryga (83 Kaganek).
ŚLĄSK: Korny – Abramowicz, Skrzypczak (71 Miazgowski), Nowak (24 Cieślak), Szuszkiewicz, Peroński, Garyga, Lopes, Repski (71 Sikorski), Nowiński, Jędrzejowski.

Spotkanie, rozgrywane przy pięknej, słonecznej pogodzie, było bardzo wyrównane. W 19. minucie Alan Uryga na raty pokonał bramkarza Śląska, Krzysztofa Kornego – najpierw golkiper obronił strzał wiślaka, ale piłka z powrotem wróciła do Urygi, który drugi raz już się nie pomylił. Później trzy razy znakomicie zachował się golkiper krakowian Dawid Marzec broniąc dwa uderzenia Cieślaka i jedno Perońskiego.

W drugiej części meczu padły dwie bramki – obie pod koniec. W 84. minucie rzut karny po faulu jednego z wiślaków wykorzystał Przemysław Szuszkiewicz. Remis nie utrzymał się długo, bo minutę po golu dla Śląska Wisła zdobyła drugą bramkę. Po rzucie wolnym z okolic narożnika boiska piłkę głową uderzył Michał Nalepa. Futbolówka odbiła się od poprzeczki i wpadła do siatki.

Nerwowo było do końca – w 90. minucie goście mogli wyrównać, ale piłka po strzale jednego z zawodników Śląska uderzyła w poprzeczkę.