Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Juniorzy starsi > I liga (Kraków) JS

Jadwiga Kraków - Dalin Myślenice 0-5 (0-2)

0-3 Michał Serafin
0-4 Artur Mistarz
0-5 Filip Bednarz
DALIN: Jończyk - Ł. Serafin, Słonina, Kaczmarczyk, Leśniak, Pyzio, Kostruch, Żądło, Dudek, Bednarz, M. Serafin oraz Mistarz.

Wszyscy zawodnicy Dalinu byli skoncentrowani w 100 procentach, bowiem każdy spodziewał się bardzo trudnego spotkania z trzecią drużyną ligi. Początek meczu pokazał, że drużyna z Krakowa nie będzie w stanie nawiązać walki z myśleniczanami.

Od pierwszych minut Dalin zaatakował, po kwadransie padła pierwsza bramka, którą zdobył Krzysztof Pyzio ładnym uderzeniem ze "szczupaka". Niebawem w polu karnym sfaulowany został Ignacy Dudek, a jedenastkę na bramkę zamienił Jakub Słonina. Goście z minuty na minutę mieli coraz większą przewagę, jednak duża nieskuteczność spowodowała, że wynik po pierwszej połowie był stosunkowo niski.

Druga połowa pokazała jak dobrze trener Krzysztof Korek przygotował swoich zawodników do rundy rewanżowej. Chłopcy z Myślenic przez cały mecz, przy wysokiej temperaturze, grali wysokim pressingiem. Bramkę na 3-0 zdobył Michał Serafin, który dopełnił formalności po świetnej akcji Damian Kostrucha. Kolejnego gola zdobył Artur Mistarz, który po świetnym podaniu Łukasza Serafina minął jednego obrońcę i wpakował piłkę do siatki. Wynik w końcówce ustalił Filip Bednarz, który wykorzystał swoją szybkość i ze stoickim spokojem posłał futbolówkę do bramki.

Myśleniczanie mogli wygrać nawet wynikiem dwucyfrowym, jednak był bardzo nieskuteczni.

- Dalin był drużyną lepszą w tym meczu, zasłużenie pokonał lidera po rundzie jesiennej. Jadwiga póki co trapiona jest kontuzjami, odszedł też do seniorów Puszczy Niepołomice lider zespołu Maciej Balawender. Dlatego w tym sezonie zakończenie rozgrywek w pierwszej trójce uznalibyśmy za sukces i przyjęlibyśmy z radością. Po naszych meczach z AP 2011 i Dalinem obstawiamy awans Dalinu do MLJS. Uważamy tę drużynę za dojrzalszą, z bardzo wyrównanym składem i zawodnikami zaawansowanymi piłkarsko - powiedział Aleksander Kawiorski, wiceprezes Jadwigi.