Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Juniorzy starsi > I liga (Kraków) JS
Dalin sforsował obronę Częstochowy2012-04-10 18:55:00

Dalin Myślenice miał ciężką przeprawę z MOSiR-em Bukowno, ostatecznie wygrywając 2-1.

Dalin Myślenice - MOSiR Bukowno 2-1 (1-1)

0-1 Maciej Pietraszewski 15
1-1 Filip Bednarz 30
2-1 Filip Bednarz 86
DALIN: Jończyk - Słonina, Ł. Serafin, Bałucki, Leśniak, Żądło, Kostruch, Dudek, Pyzio (80 Skoczylas), M. Serafin (70 Kaczmarczyk), Bednarz.

Wynik jest mylący, gdyż goście w całym spotkaniu mieli tylko dwie sytuacje, jedną z nich zamienili na bramkę, a w dużym stopniu pomógł im w tym silny wiatr. Drużyna z Bukowna broniła się w dziesiątkę w swoim polu karnym i konsekwentnie przez cały mecz grała długą piłkę na jednego napastnika. W 15. minucie z połowy boiska obrońca gości wykonywał rzut wolny, wykonał go na tyle dobrze, że niesiona wiatrem futbolówka wpadła na nogę Macieja Pietraszewskiego, który sprytnie przedłużył jej lot do bramki strzeżonej przez Kamila Jończyka.

Wyrównanie padło w 30. minucie po ładnej indywidualnej akcji Filipa Bednarza. Na kolejną bramkę przyszło czekać gospodarzom aż do 86. minuty, gdyż obrona Częstochowy jaką zaprezentowali goście długo przynosiła skutek. W końcu jednak Ignacy Dudek wraz z Filipem Bednarzem sforsowali defensywę rywali. Swojego drugiego gola w tym spotkaniu zdobył Bednarz.

Pierwsza i druga połowa wyglądały identycznie. Goście, ulokowani w swoim polu karnym, wybijali piłkę przed siebie, nie chcieli nawet jej utrzymywać, gdyż wysoki pressing gospodarzy na to nie pozwalał.