Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Juniorzy starsi > I liga (Kraków) JS

Dalin Myślenice - Wawel Kraków 5-3 (1-3)

2-3 Dudek
3-3 Bednarz
4-3 samob.
5-3 Dudek

Dalin wygrał swoje pierwsze spotkanie ligowe w 2012 roku, mimo że popełniał dużo błędów. Myśleniczanie pokazali charakter, przegrywając 1-3 do przerwy potrafili strzelić cztery gole i wygrać 5-3.

W pierwszej połowie gospodarze grali fatalnie, a wszystkie trzy bramki stracili po stałych fragmentach (dwie po rzutach rożnych, jedna po rzucie wolnym). Odpowiedzieli jednym trafieniem - Krzysztofa Pyzio. Dalin miał jeszcze cztery znakomite sytuacje, jednak ani Dudek, ani Żądło, ani ponownie Pyzio ich nie wykorzystali.

Druga połowa to już inny Dalin. Miejscowi z minuty na minutę podkręcali tempo, a goście bardzo szybko opadli z sił. Już w 20. sekundzie drugiej połowy gola kontaktowego zdobył Ignacy Dudek. Na następnego przyszło czekać do 80. minuty. Świetnie przed polem karnym zachował się Filip Bednarz i ze stoickim spokojem wpakował piłkę do siatki. Trzy minuty później po świetnie wykonanym rzucie wolnym przez Damiana Kostrucha obrońca Wawelu wbił sobie piłkę do bramki. Minęły kolejne trzy minuty i było już 5-3. Tym razem Ignacy Dudek z połowy "urwał" się obrońcom, wykorzystał swoją szybkość i wpakował piłkę do siatki. Już w doliczonym czasie gry dwóch "setek" nie wykorzystali Bednarz i Pyzio.