Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2010/2011 > Juniorzy młodsi > Małopolska Liga JM
Gorlice szczęśliwe dla 16-latków2011-04-21 20:28:00

Gorlice okazały się szczęśliwe dla reprezentacji Polski U-16, która pokonała dziś rówieśników z Węgier 2-0.

Reprezentacja Polski U-16 pokonała 2-0 rówieśników z Węgier w meczu rewanżowym rozegranym dziś o godz. 12 w Gorlicach. Podopieczni Marcina Dorny kontrolowali przebieg spotkania i odnieśli pewne zwycięstwo. W pierwszym spotkaniu, które odbyło się we wtorek, padł bezbramkowy remis.

Polacy od początku kontrolowali przebieg spotkania. Węgrzy dali się zepchnąć do defensywy, a biało-czerwoni wykorzystali przewagą kilkakrotnie stwarzając zagrożenie pod bramką rywali. W 8. minucie dobrym podaniem popisał się Jakub Zieliński, a będący sam na sam z bramkarzem Mariusz Stępiński skierował piłkę do bramki. Kilka minut później Stępiński popisał się efektowną akcją - minął pięciu rywali, skierował piłkę w kierunku bramki Węgrów, ale jego strzał był niecelny.

W drugiej połowie selekcjoner rywali zmienił aż pięciu piłkarzy. Węgrzy zaczęli stwarzać zagrożenie pod naszą bramką, ale podopieczni Marcina Dorny potrafili wyprowadzić groźne kontrataki. Po jednym z nich, na 5 minut przed końcem meczu, po podaniu piłkarza SC Freiburg Piotra Palucha wynik ustalił Stępiński, zdobywając jednocześnie swoją 16. bramkę w reprezentacji.

Obie reprezentacje wyprowadzili najmłodsi piłkarze Glinika, podopieczni Łukasza Brzeziańskiego oraz Roberta Cionka. Wrażenia i przeżycia z dzisiejszego wydarzenia zapewne utkwią na długo w pamięci młodych zawodników.

Polska - Węgry 2-0 (1-0)

1-0 Mariusz Stępiński 8
2-0 Mariusz Stępiński 75