Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Seniorzy > III liga (Kraków-Kielce)
Szreniawa poległa w sparingu z V-ligowcem z Krakowa, testowała nowych2013-02-03 16:19:00

IIIl-ligowa Szreniawa Nowy Wiśnicz rozegrała pierwszy sparing w czasie przygotowań do rundy wiosennej. W meczu rozegranym w Krakowie przegrała z V-ligowym Podgórzem 0-4, testowała w nim kilku nowych zawodników.

Podgórze Kraków - Szreniawa Nowy Wiśnicz 4-0 (2-0)
Bramki: Zębala, Jagła, Hołyś, sam
Podgórze: Guziewicz (45 Szydłowski) - Hołyś (60 Orczewski), Koza (45 Seweryn), Kierot (45 Gruszka), Testowany (45 Korniejenko) - Wiater M. (60 Testowany), Gawęda (45 Niemirski), Knap (70 Pater), Jagła (60 Skórski) - Zębala (45 W. Wiater), Ochałek (45 Greń).
Szreniawa: Choma – Drwal, Orzeł, Kukla, Adamczyk – Bodziony, Stokłosa, Błoniarz, Witek – Kasprzyk, Dunaj, ponadto grali Jędrzejek, Rodzeń

Pierwsza bramka wpadła po centrze z rożnego Marcina Wiatra, w polu karnym najwyżej wyskoczył Zębala i trafił do siatki. Gola numer dwa zdobył Jagły, który wykorzystał podanie z głębi pola i strzałem przy krótkim słupku pokonał bramkarza. Taki wynik utrzymał się do przerwy. W drugiej połowie wpadły pozostałe dwie bramki. Najpierw akcję zamknął Hołyś, a czwarta bramka to gol samobójczy.

Dla Szreniawy to był pierwszy sparing w trakcie przygotowań (grano go na boisku SMS-u przy ul. Szablowskiego w Krakowie). Wiśniczanie wystąpili w tym meczu w zaledwie 13-osobowym składzie i nie mogli przeciwstawić się grającemu na dwa składy rywalowi. W barwach Szreniawy wystąpiło kilku testowanych zawodników. W obronie zagrali Marcin Drwal z Unii Tarnów, Kamil Jędrzejek, Łukasz Adamczyk z BKS-u Bochnia oraz powracający z wypożyczenia z Czarnych Kobyle Dominik Kukla. W pomocy wystąpili Patryk Bodziony z Piasta Czchów, a w ataku zagrał Adrian Rodzeń z Jubilata Izdebnik.

W kolejnym meczu kontrolnym wiśniczanie zmierzą się z GKS-em Drwinia. Spotkanie w najbliższą sobotę.