Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Seniorzy > III liga (Kraków-Kielce)
Dwa gole Pilcha, a i Kęsek też coś dołożył...

Dalin Myślenice - Beskid Andrychów 3-0 (1-0)

1-0 Pilch 25

2-0 Kęsek 65

3-0 Pilch 80

Sędziował Szymon Ubożak (Świętokrzyski ZPN). Żółte kartki: Niedźwiedź, Sz. Cygal, Pilch, Szwajdych - Rumiński, Chworostiany. Widzów 200.

DALIN: Szwiec - Tokarz, Sz. Cygal, Pilch, Senderski, Płonka, Niedźwiedź (46 Wojtan), Nowak (82 G. Bałucki), Szwajdych, Litewka (60 Kęsek), Biel (60 Mazela).

BESKID: Syty - Strojek, Kliber (46 Tarabuła), Rumiński, Kaczmarczyk, M. Adamus, Chworostiany, Sobala, Smoliński, Galos, Knapik.

Dalin bez wątpienia zasłużenie pokonał dziś Beskid. Goście wprawdzie stworzyli sobie kilka okazji, ale w bramce myśleniczan kapitalnie spisywał się Szwiec.

Gospodarze objęli prowadzenie po wyegzekwowaniu kornera przez nader aktywnego Nowaka, przedłużeniu piłki przez Biela i przytomnym strzale Pilcha. Tuż przed gwizdkiem na przerwę pięknie wypalił z wolnego Sobala, parada Szwieca była jednak najwyższej klasy.

Po zmianie stron początkowo zarysowała się przewaga klubu z Andrychowa. Tuż nad poprzeczką bramki „główkował” Adamus. Dalin odpowiedział iście popisową akcją, rozgrywaną z pierwszej piłki. Wojtan zagrał do Nowaka, ten do Senderskiego, który zacentrował do Kęska. Nastąpił precyzyjny strzał w tzw. długi róg i Syty musiał skapitulować.

Przy stanie 2-0 dwa bardzo groźne strzały oddali ze strony Beskidu Adamus i Rumiński, ale świetnie usposobiony Szwiec był nie do pokonania. Natomiast w 79. minucie szarża Nowaka została wprawdzie zneutralizowana, lecz po kornerze Senderskiego Pilch w efektowny sposób, głową i z głową, ustalił rozmiary zwycięstwa Dalinu.