Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Seniorzy > III liga (Kraków-Kielce)
Juventa spłaciła rachunki Przebojowi

Jesienią było 3-0 dla wolbromian, po golach Kmaka, Pazurkiewicza i Derejczyka. Dziś w identycznych rozmiarach wygrali starachowiczanie, dla których wpisali się na listę Mirosław Kalista (2) oraz Kopeć.

Juventa Starachowice - Przebój Wolbrom 3-0 (2-0)

1-0 M. Kalista 12

2-0 M. Kalista 43

3-0 Kopeć 57

Sędziował Piotr Rybus (Kielce). Żółte kartki: Kwiecień, Jagiełło - Głaz. Widzów 100.

JUVENTA: Wróblewski - Korona, Styczyński, Senderowski, Płusa, Wójtowicz, Kwiecień, Jagiełło (81 Kiełbasa), Kopeć (90 Szymański), M. Kalista (87 Piórkowski), Stawiarski (70 Kidoń).

PRZEBÓJ: Palczewski - T. Jarosz, Kiczyński, Morawski, Wdowik, Kostek (46 Wsół), Duda, Głaz, Wiśniewski (72 Pindiur), Pazurkiewicz, D. Jarosz (68 Spurna).

Podopieczni Rafała Wójcika zagrali mocno osłabieni, ale zmiennicy spisali się znakomicie. W Juvencie zabrakło Gruszczyńskiego, Czarneckiego i Anduły (kontuzje) oraz Gębury (kartki), ale i tak podyktowali gospodarze warunki nie do odparcia przez Przebój.

Zaraz po pierwszym gwizdku miał dwie szanse Kopeć,lecz nie zmusił Palczewskiego do kapitulacji. Wynik otworzył M. Kalista, który w 12. minucie zamienił na gola podanie Korony wzdłuż bramki. W podobny okolicznościach padł gol na 2-0. Znów wpisał się na listę M. Kalista, jednak w tej akcji asystował Kopeć. Jeszcze do pauzy  i zaraz po wznowieniu gry Przebój zrewanżował się dwoma bardzo groźnymi strzałami, które znakomicie obronił robinsonadami Wróblewski.

W 57. minucie Juventa wyprowadziła błyskawiczną kontrę i w sytuacji „sam na sam” z Palczewskim Kopeć ustalił rozmiary zwycięstwa gospodarzy. Wolbromianie zmniejszyliby wyraźny deficyt, gdyby Wróblewski brawurowo nie przerzucił nad poprzeczką piłki po strzale głową Pazurkiewicza w 69. minucie.

Dyrektor Juventy, Marcin Pokrzywka: - Obawialiśmy się tego meczu, ale młodzież spisała się znakomicie. Trzeba wiedzieć, że trzon dzisiejszego składu stanowili „młodzieżowcy”, w sile bodaj siedmiu zawodników. Udanie zadebiutował w gronie seniorskim Styczyński, który wrócił z wypożyczenia do KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Prawie w całym spotkaniu uczestniczył zaledwie 16-letni Jagiełło. Było się z czego cieszyć...

Biegunowo inne nastroje u przeciwników. Prowadzony przez Mirosława Hajdę Przebój spisuje się na wiosnę fatalnie. Drużyna z Wolbromia najpierw uległa Szreniawie w Nowym Wiśniczu (0-1), następnie w identycznych rozmiarach przegrała u siebie z Orliczem Suchedniów. Dziś miała miejsce wysoka porażka w Starachowicach. Byłoby wskazane jak najszybciej przerwać tę czarną serię...