Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Seniorzy > III liga (Kraków-Kielce)
Beskid grał lepiej, gdy Juventa nie miała „normalnego” bramkarza

Piłkarze Beskidu odnieśli dziś cenne zwycięstwo nad Juventą. Rywale ze Starachowic wcześniej ponieśli trzy kolejne porażki, ale w Andrychowie mogli odwrócić złą kartę.

Beskid Andrychów - Juventa Starachowice 1-0 (0-0)

1-0 Fryś 70

Sędziował Michał Fudala (Brzesko). Żółte kartki: Zając, Zalewski, Kmieć, Chowaniec, Czarnik - Gębura, Spadło, Kwiecień, Gruszczyński, Wójtowicz. Widzów 300.

BESKID: Góra - Nowicki, Zając, Zalewski, Kruk, Kaczmarczyk, Sobala, Kmieć, Chowaniec, Fryś (86 M. Adamus), Knapik (85 Czarnik).

JUVENTA: Wróblewski (38 Stawiarski) - Gębura, Senderowski, Płusa, Spadło, Kwiecień (65 Fabjański), Gruszczyński, Wójtowicz, Kopeć, M. Kalista, Anduła.

Komentuje grający trener Beskidu, Mirosław Kmieć: - W pierwszej połowie graliśmy w bardzo dobrym stylu. Z ogromnym zaangażowaniem, walczyliśmy jak lwy. Były też klarowne okazje, mieli je Fryś i Knapik. Paradoks, że wszystko urwało się nagle, równo z chwilą odniesienia kontuzji przez bramkarza gości Juventy, Wróblewskiego. Rywale nie mieli drugiego golkipera, między słupkami musiał stanąć rezerwowy gracz z pola. Wydawało się, że będzie łatwiej. Ale poszło w zupełnie odwrotnym kierunku. W całkiem złą stronę, bo w nasze poczynania wkradł się duży chaos.

Natomiast Juventa stworzyła sobie po pauzie 3-4 kapitalne sytuacje. Na przykład po nieporozumieniu Góry z obrońcą któryś u zawodników gości nie trafił z 16 metrów do pustej bramki. Z kolei Góra zachował się fantastycznie, broniąc trzy strzały oddawane z odległości zaledwie 4 metrów. W tej samej akcji!

Nieciekawy z naszej perspektywy stan rzeczy trwał 20 minut. W końcu Kaczmarczyk zacentrował, zaś Fryś oddał skuteczny strzał głową. I wygraliśmy... Pod względem cech wolicjonalnych - zasłużenie. Uwzględniając stuprocentowe okazje Juvnty - niezasłużenie.