Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Seniorzy > III liga (Kraków-Kielce)

Podopieczni Mariana Tajdusia odnieśli kolejny sukces. Dziś Limanovia odprawiła z kwitkiem Juventę Starachowice, którą odesłał beniaminek rozgrywek z aż czterobramkowym bagażem w drogę powrotną.

Limanovia Szubryt Limanowa - Juventa Starachowice 4-0 (1-0)

1-0 Basta 28

2-0 Kiwacki 51

3-0 Prokop 59

4-0 Wańczyk 77

Sędziował Tomasz Kita (Brzesko). Żółte kartki: Skiba, Banaszkiewicz, Wańczyk - Kwiecień, Kopeć, Gębura, M. Kalista, Anduła, Wesołowski (z ławki rezerwowych). Czerwona kartka Kopeć (druga żółta, 88). Widzów 500.

LIMANOVIA: Pyskaty - Krupa, Kulewicz, Banaszkiewicz, Wszołek, Wańczyk, Prokop, Skiba (73 Ślazyk), Basta (79 Kępa) – Kiwacki, Waksmundzki (64 Pietrzak).

JUVENTA: Wróblewski - K. Kalista, Gębura, Senderowski, Korona, Kwiecień (70 Fabjański), Gruszczyński, Kopeć, M. Kalista – Stawiarski, Anduła (77 Janik).

Goście w takcie pierwszej połowy złożyli kilka groźnych wizyt na przedpolu bramki Pyskatego. Robili to Anduła, M. Kalista i Korona, którego strzał głową z bliskiej odległości fantastycznie obronił golkiper Limanovii. Za to skapitulował Wróblewski, który w 28. minucie wprawdzie sparował piłkę po uderzeniu Waksmundzkiego z wolnego, ale korzystający z asysty Skiby Basta otworzył wynik. W tej fazie meczu na listę mógł ponadto wpisać się Skiba.

Zaraz po zmianie stron fatalnie pomylił się Pyskaty. Skończyło się na strachu, bo M. Kalista trafił akurat w poprzeczkę pustej bramki. Wkrótce z bliska trafił do siatki Kiwacki. Gol na 3-0 padł po składnej akcji Waksmundzkiego, Basty i Prokopa. Popis gospodarzy zwieńczył Wańczyk.