Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Seniorzy > III liga (Kraków-Kielce)
Hat trick Kmaka, Przebój liderem!

Oczekiwany z dużym zainteresowaniem mecz Granatu z Przebojem zakończył się w Skarżysku-Kamiennej po myśli wolbromian. Podopieczni Mirosława Hajdy zwyciężyli 3-1 i objęli przodownictwo tabeli. Wszystkie trzy gole dla Przeboju strzelił znajdujący się w doskonałej formie Rafał Kmak.

Granat Skarżysko - Przebój Wolbrom 1-3 (1-2)

1-0 Jedynak 23

1-1 Kmak 29

1-2 Kmak 44

1-3 Kmak 75

Żółta kartki: Morawski.

GRANAT: Majcherczyk - Chrzanowski, Basąg, Prus-Niewiadomski, Michał Kołodziejczyk, Rzeszowski, Strzębski, Marcin Kołodziejczyk, Banaszek (57 Ryński), Gajos, Jedynak.

PRZEBÓJ: Palczewski - Morawski, Duda, Ochman, Wdowik, Jarosz (59 Derejczyk), Kozieł, Kostek, Wiśniewski, Kmak, Pazurkiewicz (72 Karpiński).

Po dosyć wyrównanym początku, gdzie obie drużyny badały się wzajemnie i szukały tego ostatniego podania, na prowadzenie w 23. minucie spotkania wyszli gospodarze. Bramkę zdobył, przecinając strzał z dystansu jednego z zawodników Granatu, Jedynak, który zmylił Palczewskiego. W 29. minucie spotkania było już 1-1. Kmak pięknym szczupakiem wykończył dośrodkowanie z prawej strony boiska. W 37. minucie błąd popełnił Ochman i do sytuacji sam na sam doszedł Gajos, ale na posterunku był Palczewski.

Chwilę później Przebój mógł objąć prowadzenie. Na dobrą pozycję wyszedł Pazurkiewicz, ale świetnie obronił dobrze dysponowany bramkarz gospodarzy.

44. minuta i 2-1 prowadził Przebój. Znów, jak przy pierwszej bramce dla wolbromian, poszła akcja prawą stroną boiska, nastąpiło dośrodkowanie w pole karne i niezawodny Kmak z 7. metrów głową skierował futbolówkę do siatki.

Druga połowa rozpoczęła się od wymiany ciosów. Z animuszem ruszył Przebój, który miał okazję za sprawą Pazurkiewicza. Napastnik Przeboju uderzył mocno z 20. metrów i bramkarz gospodarzy z kłopotami złapał piłkę. Chwilę później akcja toczyła się już pod bramką Przeboju, ale czujność zachował Palczewski. W 55 minucie z 25. metrów uderzał Morawski, Majcherczyk był na posterunku.

Przebój trochę oddał inicjatywę Granatowi, który dłużej utrzymywał się przy piłce, zaś wolbromianie starali się odpierać ataki. W tzw. międzyczasie za powstrzymanie akcji miejscowych żółtą kartką został ukarany Morawski.

Świetnie dysponowany Kmak skompletował w 75. minucie spotkania hat-trick! Dośrodkowanie z lewej strony boiska wykończył snajper Przeboju strzałem prawą nogą po długim rogu i wolbromianie prowadzili na boisku lidera 3-1. Przebój grał w ostatnich minutach mądrze i bezpiecznie. Widać, że nie chciał stracić w głupi sposób bramki, jednocześnie czekając na możliwość zadania jeszcze jednego ciosu Granatowi.