Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Seniorzy > Ekstraklasa

Jagiellonia Białystok - GKS Bełchatów 2-2 (0-2)

0-1 Tomasz Wróbel 22
0-2 Kamil Wacławczyk 44
1-2 Tomasz Frankowski 46
2-2 Nika Dzalamidze 68
Sędziował Bartosz Frankowski (Toruń). Żółte kartki: Plizga, Norambuena, Ukah - Witasik, Bożok, Wroński. Czerwona kartka: Wróbel (Jagiellonia, 32). Widzów 3678.
JAGIELLONIA: Słowik - Norambuena, Pazdan, Ukah (46 Frankowski), Pejovic, Kupisz, Bandrowski, Grzyb, Plizga, Dzalamidze, Smolarek.
BEŁCHATÓW: Stachowiak - Gonzalez, Szmatiuk, Wilusz, Sawala, Madej, Baran, Witasik (60 Bożok), Wacławczyk (73 Wroński), Wróbel, Buzała (77 Simic).

Jagiellonia grając przez godzinę z przewagą jednego zawodnika tylko zremisowała z Bełchatowem 2-2. Gospodarze przegrywali 0-2, straty pomógł odrobić Tomasz Frankowski. Najpierw zdobył swojego gola nr 165 w ekstraklasie (do trzeciego na liście wszech czasów Gerarda Cieślika brakuje mu już tylko dwóch trafień), a później zaliczył piękną asystę.

Bełchatów objął prowadzenie w 22. minucie. Goście kilkoma podaniami rozklepali obronę białostocką, w ostatniej fazie akcji Pasławczyk wyłożył futbolówkę Wróblowi, a ten w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza.

Osiem minut później zdobywca gola osłabił swój zespół kopiąc bez piłki Norambuenę. O dziwo, w dziesiątkę bełchatowianie strzelili tuż przed przerwą drugą bramką. Wacławczyk dostał krótkie podanie z prawej strony pola karnego i z 5 metrów trafił do siatki.

Po przerwie na boisko wszedł Tomasz Frankowski i już w 35. sekundzie, w swoim pierwszym kontakcie z piłką, zdobył gola, strzelając z 4. metra w "długi" róg. W 68. minucie "Franek" popisał się z kolei kapitalną techniczną asystą, przerzucając futbolówkę nad obrońcami do wychodzącego na czystą pozycję Dzalamidze. Gruzin pewnie wykorzystał szansę.

Jagiellonia miała bardzo dużą przewagę i cały czas dążyła do przechylenia szali zwycięstwa na swoją korzyść. W 85. minucie Frankowski wykończył nawet celnym strzałem zespołową akcję, ale był na spalonym i sędzia gola nie uznał.