Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Seniorzy > Ekstraklasa
Od 2-0 do 2-2 w Białymstoku, Widzew dogonił Jagiellonię

Jagiellonia Białystok - Widzew Łódź 2-2 (2-0)

1-0 Dzalamidze 14
2-0 Dzalamidze 15
2-1 Rybicki 70
2-2 M. Stępiński 90
Sędziował Paweł Raczkowski (Warszawa). Żółte kartki: Pazdan, Norambuena - Bartoszewicz, Duda. Czerwona kartka: Pazdan (90 minuta, za drugą żółtą, Jagiellonia).

JAGIELLONIA: Słowik - Modelski, Ukah, Pazdan, Norambuena, Dzalamidze (69. Kądzior), Bandrowski (61. Tymiński), Grzyb, Plizga, Kupisz, Frankowski (66. Zahorski)
WIDZEW: Mielcarz - Broź, Phibel, Duda, Bartkowski, Kowalski (56. Radzio), Dudek (56. Banasiak), Bartoszewicz (87. Stępiński M.), Okachi, Kaczmarek, Rybicki

Jagiellonia będzie miała o czym rozmyślać - po kwadransie prowadziła 2-0, ale grając na utrzymanie tego wyniku straciła dwa punkty. Widzew wyrównał w 90 minucie!

W 14 min Nika Dzalamidze oddał strzał zza pola karnego, a piłka wpadła tuż przy słupku bramki Macieja Mielcarza. Kilkadziesiąt sekund później Gruzin skopiował swój wyczyn. Dzalamidze znów kopnął futbolówkę, a ta znów wpadła do siatki Widzewa. To był nokaut. Łodzianie mogli się po nim podnieść w 34 minucie. Błąd Ugochukwu Ukaha nie wykorzystał jednak Kaczmarek. Pomocnik Widzewa stanął oko w oko ze Słowikiem, ale kopnął obok bramki. Do przerwy było 0:2.

Pierwszy strzał po przerwie widzewiacy oddali w 57 minucie. Zza pola karnego uderzył Łukasz Broź, ale bardzo dobrą interwencją popisał się Słowik. Golkiper Jagiellonii odbił piłkę przed siebie. W 70 min Widzew zdobył bramkę kontaktową. Szybki odbiór piłki w środku pola wykorzystał Mariusz Rybicki, który najpierw przebiegł z nią kilka metrów, a następnie uderzył zza pola karnego. Futbolówka wpadła do siatki obok bezradnego Słowika i było 1:2. Sześć minut później mogło być 2:2! Sebastian Radzio nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem. W 87 minimalnie niecelny strzał z głowy oddał Łukasz Broź.

W 90 minucie gola na wagę remisu zdobył Mariusz Stępiński! Napastnik wykorzystał zamieszanie podbramkowe i dał jeden punkt Widzewowi!