Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Seniorzy > Ekstraklasa
Pierwsza porażka mistrzów Polski u siebie

Śląsk Wrocław - Zagłębie Lubin 0-2 (0-1)

0-1 Michal Papadopulos 30

0-2 Szymon Pawłowski 87

Sędziował Paweł Raczkowski z Warszawy. Żółte kartki: Socha, Mráz - Małkowski, Woźniak, Widanow. Widzów 20 125.

ŚLĄSK: R. Gikiewicz - Socha, Kowalczyk, Jodłowiec, Mraz - Sobota, Elsner (71 Stevanović), Kaźmierczak, Mila, Patejuk (71 Diaz) - Ł. Gikiewicz.

ZAGŁĘBIE: Gliwa - Widanow, Banaś, Tunczew, Nhamoinesu (70 Lira) - Pawłowski, Bilek, Jež, Woźniak (83 Wilczek), Małkowski - Papadopulos (90 Šernas).

Śląsk Wrocław przegrał z Zagłębiem Lubin 0-2. Była to pierwsza ligowa porażka mistrzów Polski przed własną publicznością w tym sezonie.

Gra na początku toczyła się głównie w środku pola, a oba zespoły nieśmiało próbowały zaatakować bramkę rywali. W 6. minucie Łukasz Gikiewicz uderzał z ostrego kąta, ale jego strzał okazał się minimalnie niecelny. W odpowiedzi po dośrodkowaniu z rzutu wolnego główkował Aleksandar Tunchev, ale i on pomylił się o kilkanaście centymetrów.

Po pół godzinie gry Miedziowi objęli prowadzenie. Robert Jeż obsłużył dobrym podaniem Michala Papadopulosa, a czeski napastnik mocnym strzałem w krótki róg wpisał się na listę strzelców. Wrocławianie mieli jeszcze szansę na zmianę niekorzystnego wyniku przed zejściem do szatni. Jednak najpierw Michał Gliwa pewnie złapał futbolówkę po główce Sebastiana Mili, a chwilę potem uderzenie kapitana WKS-u zostało zablokowane.

Po zmianie stron mistrzowie Polski ruszyli do zdecydowanych ataków, jednak lubinianie mądrze się bronili. Zespół Zagłębia cofnął się i czekał na swoją szansę grając z kontry. W 65. minucie bliski podwyższenia prowadzenia był Szymon Pawłowski, ale przegrał pojedynek sam na sam z Rafałem Gikiewiczem. Bramkarz Śląska popisał się dobrą obroną również kilkadziesiąt sekund później, kiedy odbił mocny strzał Costy Nhamoinesu.

W końcówce Miedziowi przeprowadzili jeszcze jedną kontrę. Robert Jeż zagrał na prawe skrzydło do Szymona Pawłowskiego, a pomocnik płaskim strzałem w długi róg ustalił wynik meczu.