Strażak Sułkowice - Słomniczanka II Słomniki 1-6 (1-4)

1-6 Kulisa 87
SŁOMNICZANKA
: Bubak - Kleczkiewicz, Belski, A. Czarny (75 Kądziela), Ciesielski - Kwieciński (75 Kasprzyk), Macałka, Baran, Jagła (46 Kapuściński) - Kulisa, Rojek.

Kolejny mecz i kolejna wygrana. Lider tabeli Słomniczanka nie zwalnia tempa.

W 14. kolejce sezonu Słomniczanka zmierzyła się w wyjazdowym meczu z drużyną Strażaka Sułkowice. Pierwsze minuty meczu pokazały, że podopieczni trenera Ciszewskiego będą od razu chcieli narzucić swój styl gry i w miarę szybko rozstrzygnąć losy meczu. Faworyt rozpoczął z wysokiego pułapu. Już w 10. minucie goście objęli prowadzenie. Dośrodkowanie Macałki z prawej strony strzałem głową zamienił na bramkę niezawodny w tym sezonie Jakub Rojek.

W 14. minucie, ku zaskoczeniu wszystkich, gospodarze zdobyli gola wyrównującego. Prezent obrońcy gości wykorzystał zawodnik Strażaka i było 1-1. Radość gospodarzy nie trwała jednak długo, bo tylko 7 minut. Kolejna akcja gości prawą stroną i dośrodkowanie Kulisy na bramkę zamienił ponownie Rojek. W 33. minucie lider podwyższył na 3-1. Rzut rożny wykonał Macałka, a w zamieszaniu piłkę do własnej bramki wpakował jeden z obrońców Strażaka. W tym momencie zawodnicy gospodarzy przestali wierzyć w końcowy sukces, a słomniczanie po kolejnej składnej akcji, w 42.
minucie podwyższyli na 4-1. Strzelcem bramki był po raz trzeci Rojek.

Druga połowa to nadal popis gry przyjezdnych. Grali oni bardzo składnie, łatwo budowali akcje ofensywne, ale bardzo dobrą partię rozgrywał bramkarz Strażaka, który w kilku sytuacjach miał też wiele szczęścia. Opuściło go ono dopiero w 73. minucie gdy Macałka strzałem z 16 metrów pokonał
go po raz 5. w tym meczu.

Po tej bramce trener gości dokonał zmian w swoim zespole, na boisku pojawili się kolejno Kasprzyk i Kądziela. Ten pierwszy miał szansę na podwyższenie wyniku, lecz jego strzał obronił bramkarz
Strażaka. Wynik na 6-1 dla Słomniczanki ustalił Kulisa z około 10 metrów, bardzo ładnym, technicznym strzałem.