Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > 2009/2010 > Małopolska > Seniorzy > C klasa (Kraków III)
Godny podziwu wyczyn Jakuba Rojka: 22 gole w 7 meczach!

Słomniczanka II Słomniki - Tytan Polekarcice 6-1 (3-1)

5-0 Rojek 77
6-0 Kulisa 80
SŁOMNICZANKA II:
Szewczyk - Kapuściński, A. Czarny, G. Czarny (72 Kwieciński), Ciesielski(63 Janas), Świerk, Baran, Stanek (80 Kądziela), Macałka (72 Jagła) - Rojek, Kulisa.

Mecz na szczycie tabeli klasy C grupy III dostarczył przybyłym na stadion Słomniczanki w pochmurne i deszczowe popołudnie wiele emocji. Na grząskiej i błotnistej murawie lider Słomniczanka podejmował wicelidera - Tytan Polekarcice.

Początek spotkania pokazał, że goście tanio skóry nie sprzedadzą. Po 10 minutach Tytan powinien prowadzić z liderem 2-0. Goście mieli dwie stuprocentowe sytuacje, ale mieli też rozregulowane celowniki, a poza tym w bramce gospodarzy znakomicie interweniował Szewczyk. W 10. minucie popisał się on kapitalną interwencją wybijając piłkę na róg po strzale jednego z graczy Tytana.

Słomniczanka doszła do głosu po kwadransie gry. Wtedy po akcji Kulisy lewą stroną bramkę zdobył nie kto inny jak Jakub Rojek. Ten sam zawodnik podwyższył  na 2-0 strzałem głową w 27. minucie. W 39. minucie Rojek ustrzelił klasyczny hat-trick kończąc akcję Kulisy. Po tym ciosie gracze Tytana nie poddali się. W 44. minucie nastąpił faul P. Ciesielskiego w okolicach pola karnego Słomniczanki. Rzut wolny dla gości i 3-1.

Druga połowa rozpoczęła się tak jak pierwsza. Goście zaatakowali bramkę gospodarzy nie mając już nic do stracenia. Słomniczanka nastawiła się na kontratak. W 47. minucie Stanek oddał strzał na bramkę Tytana. Świetną  interwencją popisał się młody golkiper gości. W 65. minucie po kolejnej akcji Słomniczanki Rojek strzelił 4. bramkę w tym spotkaniu, a w 77. piątą. W sumie w 7 meczach tego sezonu strzelił już 22 gole!!!

Po tym golu gracze Tytana już całkowicie opadli z sił, natomiast gospodarze postanowili dobić rywala. W 80. minucie 6. bramkę strzałem głową zdobył Kulisa. Przypieczętował tym swój dobry występ w tym meczu. Do końca spotkania wynik juz nie uległ zmianie.

Słomniczanka po raz 7. w tym sezonie schodziła z boiska z kompletem punktów. Tym samym lider ze Słomnik umocnił się w tabeli, powiększając swoją przewagę nad drugim Tytanem do 6 punktów. Warto dodać, że mecz odbył się w sportowej atmosferze. Mimo grząskiej murawy obyło się bez złośliwych fauli.

Zwycięstwo gracze Słomniczanki zadedykowali swojemu koledze z drużyny. Adresatem dedykacji był Robert Basta, który w dniu dzisiejszym obchodził 32. urodziny.