Słomniczanka II Słomniki - Strażak Sułkowice 8-0 (3-0)

7-0 Rojek 74
8-0 Rojek 86
SŁOMNICZANKA II:
Szewczyk (70 Basta) - Kapuściński, A. Czarny (70 Kądziela), G. Czarny, Kleczkiewicz - Macałka, Stanek (60 Kwieciński), Baran, Ciesielski (53 Jędrychowski) - Kulisa, Rojek.

Piąte spotkanie, piąte zwycięstwo, bilans bramkowy 28-3. Takim osiągnięciem może się pochwalić Słomniczanka II, lider tabeli C klasy. Podopieczni trenera Piotra Ciszewskiego odprawili kolejnego rywala z pokaźnym bagażem bramek.

Słomniczanka przeważała od początku do końca meczu. Raz lewą, raz prawą stroną boiska sunęły ataki na bramkę gości. W 22. minucie padła pierwsza bramka, a strzelcem został Kulisa. Na następne gole nie trzeba było długo czekać. Zdobyli je kolejno Baran i Rojek. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 3-0, a Strażak praktycznie nie zagroził bramce bronionej przez Sebastiana Szewczyka.

Druga część meczu rozpoczęła się od kolejnej akcji lewą stroną, czego efektem była 4. bramka zdobyta przez Pawła Ciesielskiego, który tym samym przypieczętował swój dobry występ w tym spotkaniu. 5. bramkę po solowym rajdzie od połowy boiska zdobył Baran. W 65. minucie rzut rożny wykonywali gospodarze. Do piłki podszedł Macałka, zacentrował, w polu karnym przyjął ją G. Czarny, po czym huknął bez zastanowienia. 6-0! Ostatni kwadrans to popis Rojka. Popularny "Bolek" zdobył 7. i 8. bramkę spotkania, a 12. i 13. w tym sezonie.

Goście mogli zdobyć honorowego gola, ale na drodze stanął im Basta, który popisał się świetną interwencją. Zastąpił on w 70. minucie swojego kolegę po fachu Szewczyka, który wcześniej praktycznie był bezrobotny. 32-letni Basta pokazał tym samym, że kunszt bramkarski nie jest mu obcy. Jak mówi stare piłkarskie powiedzenie: "Bramkarz jest jak wino, im straszy, tym lepszy..."

Zwycięstwo zawodnicy Słomniczanki zadedykowali prezesowi Adamowi Gąsiorkowi, który w dniu dzisiejszym obchodził urodziny.