Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2010/2011 > Seniorzy > B klasa (Kraków IV)
Memoriał im. Leszka Turka w Książu Wielkim pod dyktando Jastrzębca2011-02-27 20:37:00

W niedzielę w hali Gimnazjum w Książu Wielkim odbył się turniej piłkarski upamiętniający zmarłego przed laty współzałożyciela miejscowego klubu SKS Jastrzębiec - Leszka Turka. Zwyciężyli gospodarze, piłkarze B-klasowego Jastrzębca, wygrywając wszystkie cztery mecze.

Leszek Turek był wieloletnim pracownikiem Urzędy Gminy w Książu Wielkim, a turniej organizowany jest w hali sportowej przy miejscowym Gimnazjum, gdyż przyczynił się on do wybudowania tego obiektu.

Jastrzębiec I Książ Wielki - JRG PSP Miechów 5-4
W pierwszym półfinale Jastrzębiec I po błędzie przeciwnika na początku spotkania wyszedł na prowadzenie, chwilę potem było 2-0 i wydawało się, że sytuacja była pod kontrolą gospodarzy. Strażacy dość szybko odrobili straty i dołożyli jeszcze dwie bramki wychodząc na pewne prowadzenie 4-2. Miejscowi jednak wzięli się do pracy, wyrównali na 4-4, by na 3 minuty przed końcem strzelić zwycięską bramkę.

SKS Grinspole - Nidzica Słaboszów 5-3
W drugim półfinale spotkali się Grinspole i Nidzica. Również i tutaj były spore emocje. Grinspole grali pewnie i dokładnie, I połowa toczyła się pod ich kontrolą. Po przerwie Nidzica próbowała podjąć walkę, ale nie zdołała odrobić strat.

Finały

O 3. miejsce
JRG PSP Miechów - Nidzica Słaboszów 4-3

Faworytami byli strażacy, zdobyli trzy bramki i spokojnie kontrolowali mecz. Nidzica grała z kontry i dzięki szybkim, składnym akcjom zdołała strzelić przeciwnikowi też trzy gole. Ostatecznie zwyciężyła JRG i zapewniła sobie trzecie miejsce w turnieju.

O 1. miejsce
Jastrzębiec I Książ Wielki - SKS Grinspole 9-2

W pierwszej połowie Grinspole jeszcze dotrzymywali kroku starszym kolegom, ale w drugiej części gry nie byli już w stanie zatrzymać rozpędzonych faworytów. Wynik po ostatnim gwizdku sędziego nie pozostawiał złudzeń. 9-2 zwyciężył Jastrzębiec I i wygrał cały turniej.

6. JASTRZĘBIEC II Książ Wielki

Kapitanowie drużyn po wspólnych konsultacjach zdecydowali, że najlepszym bramkarzem turnieju został zawodnik Nidzicy Słaboszów - Janusz Wasik (do niedawna jeszcze czynny zawodnik, bardzo zasłużony zawodnik Wielkoksiąskiego klubu).
Królem strzelców został Szymon Cież (Jastrzębiec I), który zdobył 13 bramek.

W drużynie Jastrzębca dobrze sobie radził zaledwie 13-letni Patryk Rędziak, który grał razem ze swoim tatą. Na co dzień występuje w zespole trampkarzy starszych i jest uważany za duży talent.

Po zakończeniu rozgrywek nastąpiło uroczyste rozdanie nagród. Piękne puchary oraz piłki i statuetki dla najlepszych zawodników ufundował Urząd Gminy w Książu Wielkim, który od samego początku wspomaga memoriał. Nagrody wręczali wójt gminy Książ Wielki Marek Szopa i prezes SKS Jastrzębiec Marek Szałas.

Cały turniej doskonale zorganizował wiceprezes Jastrzębca Wacław Łucka, przy niewielkiej pomocy zawodników. Klub dziękuje dyrektorowi Gimnazjum za użyczenie hali, a także gospodarzowi obiektu Henrykowi Pawłowskiemu.