Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > 2009/2010 > Małopolska > Seniorzy > B klasa (Kraków I)
Wreszcie zwyciężyli jako gospodarze

Orzeł Iwanowice - Prądniczanka II Kraków 2-1 (1-0)

Gole dla Orła: Michał Morek, Sławomir Jędrychowski

ORZEŁ: Jacek Kaleta - Mateusz Stanek, Dawid Płatek, Konrad Glaz, Dawid Woźniak (Stanisław Świerk) - Michał Chwastek (Grzegorz Glanas), Artur Kaleta, Andrzej Seweryn, Marcin Wspaniały - Michał Morek (Cezary Kaleta), Mateusz Lepiarczyk (Sławomir Jędrychowski).

Orzeł Iwanowice pokonał na boisku w Polanowicach po ciężkim meczu rezerwy Prądniczanki Kraków 2-1.

Orzeł w pierwszej połowie stworzył kilka dogodnych sytuacji oprócz bramki Michała Morka. Lepiarczyk w sytuacji "sam na sam" niefortunnie "zarył" w ziemię i nie trafił do bramki. Swoje okazje miał też Morek, lecz zawsze czegoś brakowało. Zza pola karnego próbował też A. Kaleta, ale strzelił minimalnie nad poprzeczką.

Po przerwie szybko strzelona bramka przez Orła i od tego momentu przeważała... Prądniczanka. Obrona gospodarzy radziła sobie jednak z coraz to groźniejszymi atakami gości. Najlepszą sytuację w II połowie dla Orła Iwanowice miał Wspaniały, ale w sytuacji "sam na sam" uderzył piłkę nad poprzeczką.

W meczu z Prądniczanką zadebiutował w drużynie seniorskiej dotychczasowy junior Grzegorz Glanas. Pierwszy występ w tym sezonie zaliczył również Dawid Woźniak. Gospodarzy cieszy wygrana, gdyż była pierwszą wygraną na własnym podwórku w tym sezonie...
Nieobecni w zespole Orła: Dawid Gadzina i Łukasz Płatek (prywatne sprawy), Tomasz Czekaj i Piotr Bańka (urazy), Kamil Lipka (mecz w juniorach).

Jak padły bramki?

1-0 (Michał Morek)
Doskonałe prostopadłe podanie Seweryna do Morka. Napastnik gospodarzy sprytnym strzałem po ziemi uderzył obok bramkarza i piłka zatrzepotała w siatce.
2-0 (Sławomir Jędrychowski)
Kombinacyjna gra z lewej strony. Glaz do Kalety, Kaleta do Jędrychowskiego, a skrzydłowy Orła "rajdem" lewym skrzydłem wbiegł w pole karne i zaskoczył bramkarza uderzając w "krótki" róg.
2-1 (goście)
Nie upilnowany zawodnik na 16. metrze uderzył z dystansu w "okienko". Bramkarz Orła bez szans na wybronienie.