Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > 2009/2010 > Małopolska > Seniorzy > B klasa (Kraków I)
Piękne czasy - Tonianka wraca do A klasy

Tonianka Tonie - Orzeł Iwanowice 2-0 (0-0)

1-0 Bogusław Pięta 55
2-0 Maciej Wira 59

Tonianka w A klasie! W ostatnim meczu sezonu gospodarze pokonali Orła Iwanowice 2-0 i zapewnili sobie awans.

W mecz o wszystko dla drużyny z Toń tylko zwycięstwo gwarantowało awans. Po pierwszej połowie nie zapowiadało się na pomeczową fetę. Kilka groźnych sytuacji z obu stron, żadnej bramki.

Na szczęście dla miejscowych drugie 45 minut przyniosło rozstrzygnięcie. Licznie zgromadzonych kibiców uradował w 55. minucie Bogusław Pięta strzelając głową pod poprzeczkę. Cztery minuty później było już 2-0. Pięknym strzałem popisał się Maciej Wira umieszczając piłkę w bramce koło słupka.

Do końca meczu, pomimo kilku dobrych sytuacji z obu stron, nie padła już żadna bramka. Po końcowym gwizdku rozpoczęło się w Toniach fetowanie awansu. Był szampan, fajerwerki oraz okolicznościowa oprawa - ogromny herb Tonianki i hasło: "I ZNÓW NASTAŁY PIĘKNE CZASY, TONIANKA WRACA DO A KLASY!!!", podświetlone odpalonymi racami.