Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > 2009/2010 > Małopolska > Seniorzy > A klasa (Chrzanów)
Niecodzienny wynik w A klasie2010-05-22 23:56:00

Niecodzienny wynik padł w sobotnim meczu piłkarskim A klasy chrzanowskiej. Korona Lgota pokonała zajmującą ostatnie miejsce w tabeli Tęczę Tenczynek... 14-6.

Korona Lgota – Tęcza Tenczynek 14-6 (7-2)

14-6 Andrzej Nowak 86
KORONA: Alfred Piątek - Łukasz Stryczek, Mieczysław Szczurek, Paweł Ostrzywilk, Grzegorz Lasoń - Andrzej Nowak, Karol Kasprzyk, Piotr Dziedzic, Szymon Lasoń - Konrad Lasek, Jarosław Pieprzyca.
TĘCZA: Krzysztof Knapik – Leszek Nowotarski, Robert Sudoł, Michał Izdebski, Łukasz Izdebski - Grzegorz Stala, Marcin Mędrecki, Michał Ćwierzyk, Paweł Kurdziel – Przemysław Seremak.

Goście rozpoczęli mecz w dziewięciu. Pierwszą bramkę stracili w 12. minucie, gdy po dośrodkowaniu Konrada Laska celną "główką" popisał się Piotr Dziedzic. Po kolejnych 12 minutach było już 4-0. Tęcza odpowiedziała golem z karnego, ale od 34. minuty grała już tylko w ósemkę, po tym jak boisko opuścił kontuzjowany bramkarz Krzysztof Knapik, zastąpiony przez zawodnika z pola - grającego prezesa Roberta Sudoła. W 41. minucie osłabienia doznała też Korona - zszedł utykający Robert Lasek; w rezerwie gospodarze nie mieli nikogo. Do przerwy zespół z Lgoty prowadził 7-2, hat-trick zanotował Jarosław Pieprzyca.

Od II połowy do drużyny gości dołączył 9. zawodnik (Przemysław Seremak) i to właśnie Tenczynek w 57. minucie zdobył pierwszą bramkę w tej części gry. Jej autorem był Michał Ćwierzyk, który po przerwie strzelił w sumie trzy, też zapisując na swoim koncie hat-trick. Pieprzyca z Korony powtórzył swój wyczyn z pierwszych 45 minut, znowu zdobywając trzy gole. Łącznie uzyskał aż sześć! Po przerwie mecz był bardziej wyrównany, miejscowi nie mieli już takiej przewagi liczebnej, grali 10 na 9.

Wygrana gospodarzy mogła być jeszcze wyższa gdyby nie zmarnowane okazje.